Lista ocen Volvo S60 I (235) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 150 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Karol
Sedan 2.4 20V 140KM 103kW
mam w aucie LPG co czyni go ultra tanim... pali 11 litrów LPG. W miesiącu staram się spalić też trochę benzyny... gaz włączam sam - nie ufam czujnikom. Włączam go jak się rozgrzeje, co na pewno obniża zużycie koło pół litra. Myślałem że będzie drożej. Najwięcej spalił mi 13... Trasa, gdzie jechałem normalnie z prędkością 100-110 wyszła 8... byłem w ciężkim szoku...
~Tomek M
Sedan 2.4 i 20V 170KM 125kW
Nie jest to naj..ekonomczny samochód ale coś za coś zuzycie paliwa w mieście to 12,5-13,5 ltr/100km może to i dużo ale przecież to waży prawie 2T za to na trasie jest lepiej przy predkości 100 mozna zejść do 7 ltr/100 , w czasie jazdy zimą do Włoch, mocno załadowany = autostrada ok. 2.300km + jazda po górach=ok.200km średnie zużycie 9,2 ltr/100 to całkiem nieźle
~Juliusz G W wa
Sedan 2.4 20V 140KM 103kW
podsumowane rachunki z 2 lat pokazały mi średnią 8,7 litra /100 km , jazda raczej w mieście , czasem trasa , bez szaleństw . Trasa - 7,5 , miasto - 9,4 - 10,5 zima . Raz tylko spalił 11,4 i to nie w najgorszy mróz , co było b. dziwne ( ? ) Oczywiście w trasie potrafi zejść dużo niżej 5 - 7 litrów , ale kto by tam jechał 80 czy 90 km na godz. ?! ( dr . szyb. ruchu )
~dober
Sedan 2.5T i 20V 210KM 154kW
Nie wiem do końca BO mam komputer w milach i galonach.Do austrii i spowrotem autostradami - szybka jazda około 10-11 l/100 km w 3 osoby z bagażami i nartami w środku. Na trasie min imum 9.5-10 l na 100 km MIASTO zwłaszcza krótkie przebiegi= 13-15l/100 km Nie uwierze że to auto pali na trasie 7 czy 8 litrów, chyba że prowadzi 90-letni emeryt 70 km/h-bez obrazy:)
~Turbozyeb
Sedan 2.4 i 20V 170KM 125kW
Przez pół roku użytkowania: Rozrząd, oleje, płyn wspomagania, filtry, łączniki stabilizatora tył, amortyzatory przód, wszystkie sprężyny, chłodnica klimatyzacji, sonda lambda, spawanie kolektora wydechowego, żarówki panelu wentylacji, wentylator wnętrza... Najgorzej jak przyjdzie zmieniać sprzęgło z dwumasem, bo to koszt 3tys. za same części.
~Patryk
Sedan 2.4 i 20V 170KM 125kW
Zdarzają się drobne awarie oraz te które wywołane są wiekiem i wyeksploatowaniem komponentów. Koszty napraw zazwyczaj są wyższe niż w innych autach z podobnego segmentu - skoda Audi bmw - ale starczaja na dłużej. Nie warto oszczędzać na mechaniku. Dodatkowo przy spalaniu 11.5l w mieście tankuje 2 razy w miesiącu a nie robię zbyt wiele km.
~Marcin
Sedan 2.5T i 20V 210KM 154kW
Jak na tą moc i osiągi (7,5 do setki) to daję ocenę dobrą.Da się zejść poniżej 9 litrów na 100 km ale kto kupuje tak mocne auto i jeździ do 100 km/h? Przy normalnej dynamicznej jeździe wciągam właściwie wszystkich a spalanie około 11 l/100 km. Jak za dużo to kupcie matiza w gazie:)albo wersję w dieslu,tylko że mruczenie diesla mnie trochę usypia.
~Rafał
Sedan 2.4 D5 163KM 120kW
Serwis unikac, radze znaleźć sobie dobrego mechanika bardzo dobrego który wie co to volvo a nieco coś słyszał o tym autku. Niewiele się tam psuje ale wymiana podstawowych podzespołów na serwisie w POLSCE to idiotyzm, koszty są makabrycznie taniej jechać do Niemiec na wymianę rozrządu. Dobry mechanik zrobi to tak samo dobrze może nawet lepiej i szybciej.
~Robert
Sedan 2.4 D5 185KM 136kW
Drogo. Iluzja taniego zakupu jest szybko weryfikowana przy grubszym serwisie. Swumas ze sprzęgłem ok 3-4 tys zł z wymianą. Ogólnie każda wizyta w serwisie, nawet z drobnostkami, to był ok. tysiąc w plecy. Może mnie po prostu nie stać, ale tak czy siak, to nie dla mnie. Co zaoszczędzimy na paliwie, to oddamy w serwisie, niestety.
~Mateus
Sedan 2.4 AWD 200KM 147kW
Ogólnie bardzo dobre auto. Kuplem z przebiegiem 218tys. Przy 250tys robiłem napęd haldex i przy okazji skrzynie automatyczna. Koszt 3500zl. Poza tym wszystko chodzi idealnie. Pomimo kosztownej naprawy asb i haldexa to polecam. Zaznaczylem w opisie skrzynia manualna ale mam automat. Nie ma możliwości wyboru asb.