Ocena kierowcy - Volvo S60 I

Marcin, 13 lat temu
Silnik 2.5T i 20V 210KM 154kW
Rok produkcji 2007
Volvo S60 I 2.5T i 20V 210KM 154kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Czy auto się psuje czy nie to głównie kwestia prawidłowej eksploatacj. To moje ósme auto.Poprzedni jeździłem salonowym meganem, thalią, mazdami 323, almerą, renault 19, mercedesem z 1978 roku i też się nie psuły.Jak ktoś jest frajerem i nie dba o auto to potem się za to frajerstwo płaci w serwisie czy warsztacie.Zawieszenie, hamulce, układ kierowniczy w naszych warunkach się zurzywają bardzo szybko ale to wina nie kierowców a braku dróg bez kraterów jak na marsie. Następne kupuję Volvo lub skodę superb.
Jestem zadowolony z auta.Bardzo wygodne nawet podczas tras przez Europę.90% usterek wystąpiło z powodu beznadziejnych dróg w Polsce i zaniedbania przez poprzedniego właściciele w stanach chyba jeszcze. Auto jest z USA ale wszystkie s 60 są robione w Belgii w jednej fabryce. Części pasują zazwyczaj te co do europejczyka i wcale nie są droższe niż do opela czy taczek rodem z VW czy.
Jest super, fajnie mruczy, jest elastyczny i pali tyle co 2 litrówka bez turbo czyli 10-11 litrów a mocy ma pod dostatkiem. idealny na polskie warunki gdzie moc jest potrzebna do wyprzedzania zawalidróg
Automat. 100 tys przebiegu i bez problemów.Specjaliści radzą co około 130 tys km wymieniać olej w skrzyni i wtedy śmiga bez problemów. Moja skrzynia to zwykły 5 biegowy automat. Geartronicki(z możliwą ręczną zmianą biegów) ponoć są bardziej awaryjne.
Bez rewelacji.Trochę twardo w przypadku dziurawych dróg:( ale przy 210 koniach tak musi być).Na dobrych drogach jest super.Mam 16 calowe 205/55/16 koła i są optymalne do tego auta.ponoć na 17-18 komfort znacznie spada i niszczy się układ kierowniczy (listwa) i szybko siada zawieszenie.Duży promień skrętu. W mieście to spora wada.
Jak dla mnie jest ok.Szerokie słupki z przodu ale tak jest we wszystkich nowoczesnych autach
Tu daję 6 z plusem.Łatwo, prosto i tak ma być. O wiele lepiej niż w bezsensownych systemach w audi czy bmw (pokrętło jedno do ustawiania wszystkiego)
Bez zastrzeżeń.Silnik już po chwili się nagrzewa więc wnętrze też.
Z przodu rewelacja!! MAM ponad 190 cm wzrostu i mam spory zapas. Z tyłu słabo jak w sportowym coupe:).Mało miejsca na nogi jeśli z przodu siedzą wysokie osoby.
Idealnie jak była szyba przednia fabryczna.Teraz jest nowa (kamyk na autostradzie)zakładana u blacharza-lakiernika i jest głośniej:(Źle ją chyba osadzili. Jak się wjedzie w dziurę jest nieprzyjemny ostry dźwięk ale osobowe auta są projektowane na drogi a nie masakrę jaką mamy w naszym kraju gdzie niekiedy nie omija się już dziur tylko wybiera mniejszą:((Strasznie mnie to wkurza!!!
Jak na tą moc i osiągi (7,5 do setki) to daję ocenę dobrą.Da się zejść poniżej 9 litrów na 100 km ale kto kupuje tak mocne auto i jeździ do 100 km/h? Przy normalnej dynamicznej jeździe wciągam właściwie wszystkich a spalanie około 11 l/100 km. Jak za dużo to kupcie matiza w gazie:)albo wersję w dieslu,tylko że mruczenie diesla mnie trochę usypia.
Kupiłam roczne auto za połowę ceny salonowego. Polecam
Przejechałem w 2 i pół roku 80 000 km.Co 20 000 zmiana oleju i filtrów, świece po 50 000 . Raz wymieniana była końcówka drążka. 2 razy klocki przód i raz tarcze brembo.Klocki tył raz.Płyn chłodzący raz i to wszystko przez 80 tys km!!! Mam do wymiany łączniki stabilizatorów, poduszki amortyzatorów, poduszkę pod silnikiem i przewód odpowietrzający skrzynię korbową.Wszystkie usterki nie wystąpiły by w kraju gdzie są drogi anie jedna wielka ściema.
Z powodu przegrzania silnika przez poprzedniego właściciela wymieniane były simeringi i uszczelka pod głowicą plus planowanie głowicy oczywiście. Wcale to nie jest ani mega kosztowne ani mega pracochłonne.Rano oddałem wieczorem miałem zrobione auto i działa wszystko jak należy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5T i 20V 210KM 154kW [l/100km]

9,8