Lista ocen Volvo S60 II Sedan (45) - Silnik

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~banio13
Sedan 1.6 D2 115KM 85kW
No właśnie, silnik tu mam problem, bo z jednej strony fajnie wkręca się w obroty, cichy , delikatny pomruk, do 140 km/h , z drugiej strony jest to nowa konstrukcja firmy PESA z piezoelektrycznymi wtryskami bodajże VDO, które w tej chwili nie zregenerują nam nigdzie! Niestety dotknęła mnie już wymiana wtrysku przez pękniętą podkładkę pod wtryskiem i pękniętą końcówkę przewodu dolotowego. Niestety w efekcie wtrysk się zatarł i musiałem wymienić...
~Wojtek
Sedan 2.0 D3 163KM 120kW
Rewelacyjny silnik. Na starcie to nie benzyna, ale nie jest źle. No i 400Nm robi swoje. Elastyczność rewelacyjna. Nie ma żadnego problemu z przyśpieszeniem nawet na 6. biegu. Trochę przerażała mnie na początku bezobsługowość silnika (brak wyświetlacza temperatury płynu chłodzącego i ciśnienia oleju, brak nawet bagnetu do sprawdzenia poziomu oleju!). Ale po kilku tysiącach zrozumiałem dlaczego. Pod maskę zaglądam tylko kiedy trzeba dolać płynu...
~j
Sedan 1.6 T3 150KM 110kW
silnik fajny - ładnie się zbiera - ciągnie naprawdę solidnie od 2 tys., no ale cóż - do dobrego się człowiek szybko przyzwyczaja i trochę więcej mocy mogłoby być, zwłaszcza do przyśpieszenia przy dużych prędkościach na autostradzie, no i jeździłem też dieslem 163 km w tym aucie, który ciągnie niesamowicie, tutaj w T3 trzeba jednak zrobić redukcję biegu żeby pojechać
~Epic00
Sedan 2.0 D3 163KM 120kW
Silnik jest idealny. Bardzo się smucę, że Volvo najpierw ograniczyło liczbę cylindrów, a teraz rezygnuje z diesli. Jak ten silnik się rozgrzeje to można z nim robić wszystko. Najlepiej się spisuje na trasie. Do 140km/h spala do 7.5 l/100km. Przy 160-190 km/h spala między 8-9l/100km. Do tego super dźwięk jak na diesla i kulturka pracy.
~Impress
Sedan 2.0 T5 240KM 177kW
W rozrachunku ogólnym silnik jest bardzo dynamiczny. Auto przyspiesza już od bardzo niskich obrotów. Co prawda są szybsze auta o mniejszej mocy niż ten (nie wiem, może to wina napędu na przednią oś). Przy przebiegu prawie 220 000 km z silnikiem nic złego się nie dzieje. Spalanie benzyny bardzo przyzwoite jak na tę moc i pojemność.
~Mart
Sedan 2.0 D3 163KM 120kW
Kupiłem auto w Szwecji , przywiozłem go do Polski , zrobiłem pełen serwis , wymieniłem wszystkie płyny i rozrząd . Auto jeździ bezawaryjnie i nie bierze oleju. Jak dla mnie silnik miał trochę za mało mocy , wrzuciłem nową mapę silnika , auto ma teraz ok 200 KM i ponad 400 Mam. Teraz jest bombą.
~Jacek
Sedan 2.4 D5 215KM 158kW
Jak dla mnie to nawet za mocny. Spalanie po mieście ok. 8 litrów, na trasie z prędkością 75-85 km/h spalanie - uwaga - nawet 4,4 l/100 km. Oczywiście jazda z taką prędkością to męka. Jazda na autostradzie z prędkoscią do 140 km/h - ok. 6 max 7 l/100km. przez cały okres ekspolatacji - zero problemów.
~Gegog
Sedan 3.0 T6 304KM 224kW
Elastyczny, ale AWD i dziwnie działający, ospały automat zabierają konie mechaniczne w dodatku ciężki samochód. Szybko się zbiera, ryczy i leci do przodu. Na początku szał, ale nie czuć tu 300 koni. Nie nadające się do ścigania, chyba że na prostej. Taki szybki tatusiowóz.
~Darek
Sedan 2.0 D3 163KM 120kW
Bardzo dobra dynamika i nawet jak na diesla to 5 cylindrów dobrze brzmi. Umiarkowane zapotrzebowanie na paliwo. Trzeba tylko pamiętać o wymianie pasków i napinacza osprzętu ponieważ zaniedbanie może doprowadzić do jego zerwania, wkręcenia w rozrząd i zrobienia spustoszenia.
~Maciej
Sedan 1.6 T3 150KM 110kW
Na początku wydawało się super. Ale tak nie jest. Silnik cichy przy niskich obrotach, na wyższych wydaje dźwięk kruszarki kamieni, przenosząc wibracje na pedały. Do 2K obrotów ospały, potem moment obrotowy pozwala na utratę przyczepności przy przyspieszaniu nawet na 3 biegu.
Volvo S60 II Sedan