Lista ocen Volvo S70 (26) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Sedan 2.0 126KM 93kW
Zadbany egzemplarz zagwarantuje długie użytkowanie bez częstego sięgania do portfela. Ewentualne usterki mogą wynikać wyłącznie z wieku samochodu, a nie z braku jego trwałości, bo jest przecież prawdziwym mistrzem trwałości. Kiedy sprzedałem swoje V40 zapytałem znanego w swoim mieście mechanika specjalizującego się od lat w tej marce o kolejny wybór. Toporne i tańsze S70 z udokumentowanym przebiegiem czy też droższe importowane i solidnie...
~Fan Volvo
Sedan 2.5 20V Turbo 193KM 142kW
No cóż, tu trochę tego jest, jednak mam wrażenie, że to kwestia wieku i przebiegu, a nie jakości. Trzeszczące wnętrze, problem z głównym przełącznikiem szyb, nagrzewnica, która może zacząć ciec, odklejające się boczki drzwi i podsufitka, zacinające się klapy klimatyzacji, zacinające się wycieraczki lamp. Wszystko to pierdoły, które można tanio i łatwo w weekend usunąć, ale od czasu do czasu się zdarzają
~tomekpoznan77
Sedan 2.0 T 20 V 180KM 132kW
Mój egzemplarz ma przejechane 284 tys.km i 16,5 wiosny ;) na karku, więc drobnych usterek trochę jest, jak np. wymiana żarówki w jednym z halogenów i żarówki w lampce w drzwiach bocznych. Muszę też wymienić dźwignię otwierania maski silnika - już jest zamówiona.
~Rafał rafm@op.pl
Sedan 2.5 i 10V 144KM 106kW
po założeniu gazu 11 trzeba było wymienic przewody, przebiło na 5 cylindrze były oryginalne, a teraz bosch i jest ok. termostat już nie trzymał po wymianie płynu,wymiana na vernet i jest super, żarówka w stopie się spaliła i to wszystko.
~Inrzynier
Sedan 2.5 20 V 165KM 121kW
To są naprawde drobiazgi.Najczęściej psują się włączniki serowania szyb,termostaty,przepływomierze,nagrzewnice(wycieki)łozyska wirników alternatora,zamki pokryw bagażnika silniki wycieraczek reflektoów oraz szyby tylnej w kombi
~AOW
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Przepalające się żarówki przycisków - czasami pilot otwiera wszystkie drzwi oprócz kierowcy :) drobiazg. Silnik potrafi \"puścić bąka\" takiego czarnego przy ostrym ruszaniu - ten typ tak ma -
~eR
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Sterowanie wentylacją z czasem wariuje - taki sam problem był w 850. Zamki pokrywy silnika potrafią się zacinać. Drobne usterki instalacji elektrycznej i osprzętu silnika.
~POLON Mochle
Sedan 2.4 i 20V 170KM 125kW
Pękła plastikowa manetka ustawiania kierownicy oraz zbyt swobodnie opada klapa bagażnika w trakcie jego zamykania. Jednak trzeba pamiętać, że ten Wiking ma już 10 lat!!
~volvo
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
przez trzy lata eksploatacji (lacznie przejechane ponad 180 tysiecy) popsul sie: sterowanie szybami(wystarczylo wymienic przelacznik) i ....w sumie nic wiecej
~Maxkon
Sedan 2.0 126KM 93kW
Jest ok, u mnie akurat bardzo zużyte są wszelkie przyciski i przełączniki, czasem też zacina się automat wysuwania anteny (ma spóźniony zapłon).