Lista ocen Volvo S80 I 2.0 20V Turbo 226KM 166kW 1998-2000 (4) - Bezawaryjność (drobiazgi)

~maras
Sedan 2.0 20V Turbo 226KM 166kW
Volvo jest królem drobnych usterek. Ja w swoim przez półtora roku wymieniłem już chyba wszystko co można. Mało jest dni, w których nic się nie dzieje. Żarówki padają seriami, spalenie jednej zwykle ciągnie za sobą następną. Jako ciekawostki mogę podać: lusterko wsteczne z antena centralnego zamka (1600 zł+programowanie),moduł SRS ulegający samospaleniu w pierwszych rocznikach (2400 zł, nienaprawialne), czy zużywające się pierścienie (tak,...
~levresnoires
Sedan 2.0 20V Turbo 226KM 166kW
Żeby nie było zbyt słodko, inżynierowie z Goteborg'u nie przyłożyli się dostatecznie do układów elektronicznych. Legenda głosi że wycieraczki reflektorów kiedyś działały... Sonda lambda lubi od czasu do czasu odmówić posłuszeństwa. Przy odmianach T5 oraz T6 warto zwrócić uwagę na stan pompy paliwa. Lusterko wewnętrzne po upływie lat wymagało wymiany. Trzeba uważać na stan kabli, często wymagają drobnej konserwacji. Poza tym bez zastrzeżeń.
~adam
Sedan 2.0 20V Turbo 226KM 166kW
Myślałem, że nie będzie żadnych usterek. Końcówki drążków kier. szybko się zużyły.
~NTC
Tu sie nie ma co psuc.