Ocena kierowcy - Volvo S80 I

Biszkopt, 8 lat temu
Silnik 2.5 i 20V 210KM 154kW
Rok produkcji 2005
Volvo S80 I 2.5 i 20V 210KM 154kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort - bardzo, bardzo dobrze :)
Zawieszenie : Trudno znaleźć jak coś zacznie pukać
Super wygodne i komfortowe auto. Mało co się w nim psuło, spalanie LPG na akceptowalnym poziomie, całkiem nieźle wykonane. Jedynie uciążliwe usterki zawiasu, które trudno zdiagnozować i ząbkował mi opony. Samochodu nie mam od około 3-4 mies., więc na chłodno opiszę :) Straciłem w skutek wypadku, bo chętnie bym nim jeździł dalej.
Moc wystarczająca do poruszania się, spalanie około 12l LPG, dla mnie ok. Brzmiał też fajnie, bo to 5 cylindrów w rzędzie. Jedynie zawieszenie silnika jakieś kiepskie, bo silnikiem trzęsło - częsta usterka w S80.
Automat strej konstrukcji, ale jeśil zadbany, to posłuży. Mój miał jedynie 150k km, więc był w sumie w stanie idealnym. Olej należy wyminiać - wtedy będzie wszystko ok.
Trzeba mieć na uwadze, ze jest to auto typu "limuzyna", więc zawias był miękki i komfortowy, o szybkim pokonywaniu zakrętów zapomnij ;) Ale za to długie trasy to poezja, prawie 600 km znad morza praktycznie nieodczuwalne... Byłem nim zachwycony.
Lusterka prawie bez martwego pola - wszystko w nich widać. Szyby bardzo duże, widoczność więc idealna. Końca maski nie widać, ale to rpzez długość maski ;)
Wszystko pod ręką, może nawet trchę tego za dużo - przycisków na konsoli ;) Schowków sporo, bagażnik duży, fotele się kładą. Nie ma się co tutaj przyczepić. Fotele super wygodne, duze z regulacją, ekstra.
Idealne! Automatyczna klima działała sobie sama, praktycznie jej nie wyłączałem. Nawet automatyczny system rozpoznawania smrodu działał i włączał obieg zamknięty. Tutaj ogromny plus. A do tego grzane fotele - poezja.
Ogromnie dużo miejsca. Nie jest to rekordzista, ale wystarczająca ilość miejsca na wzsystko ;)
Tutaj tez bardzo dobrze. Czy jedziesz 100 czy 140 to odczucie prawie takie samo.
Przy LPG to bardziej niż dobrze, mnie łykał 12l/100 km przy 1,4 - 1,5tony i 210 km a do tego automacie uważam, ze OK.
Miałem polifta, który był "drogi", kosztował około 26k PLN, ale jak za tą cenę, to jakość bardzo na plus!
Denerwujące usterki zawiasu, które ciężko znaleźć, ząbkowanie opon to chyba wszystko. Poza tym brak
Brak jakichkolwiek poważnych usterek

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i 20V 210KM 154kW [l/100km]