Lista ocen Volvo V40 I 1.9 TD 115KM 85kW 1999-2004 (47) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 73 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Turbo. ale jak nie wiadomo jaki przebieg to nie ma co się dziwić. Koszt już nie jest taki że trzeba iść do providenta i sprzedać nerkę żeby naprawić. Tarcze wymieniłem bo nie ma auta który ma wieczne tarcze. Koszt nie duży i na razie jestem zadowolony bo nic nie bije i hamuje jak trzeba. Amortyzatory z przodu też wymieniłem na KYBA czy jakoś tak. Tu trochę drogo ale zaprzyjaźniony mechanik powiedział że tańszych mi nie założy bo zaraz wrócę z...
~Maciej
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Tutaj samochód raz mnie zawiódł. Mimo wymiany paska rozrządu na czas, po 1 roku jazdy okazało się spadła pompa wody i pasek rozrządu spadł. Skończyło się jednak bez naprawy silnika, gdyż urwał się tylko klin na kole zębatym przez co oszczędziło bebechy silnika. Koszt takiej naprawy był w sumie kosztem wymiany pasków i rolek. Awaria ta mogła mieć przyczynę w tym, że nie wymieniłem razem z paskiem rozrządu także paska akcesorów... :( który...
~Thorgal
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
W dziesięcioletnim dieslu, przy przebiegu powyżej 200 tys km będą do naprawy: turbina, koło zamachowe, przeniesienie napędu, hamulce (tendencja do wyginania tarcz kiepskich firm) i klimatyzacja do przeglądu. Teraz to wiem ... Poprzedni właściciel robił to tanim kosztem i jeździł, bo jeździło. Jak sprzęgło zaczęło niedomagać, to sprzedał a ja kupiłem ... Uwielbiam ten samochód, ale są granice inwestowania ...
~look
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Beznajdziejny. Mam samochod od 6 miesiecy i 2x mi sie rozrzad przekrecil ale mowie dobra zrobie i bede jezdzil..pomylka. Padla pompa od wspomaganiam, co chwila stuka cos w zawieszniu, padl klimatronik, silnik faluje na niskich obrotach, wiecej w warsztacie niz jazdy..beznadziejny. A i najlepsze hamulce..zmienilem klocki a hamuje beznadziejnie byl odpowietrzany ogolnie bardzo sie sypie. Ostrzegam czesci sa bardzo drogie!!!
~SUCHY
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
MAKABRA JEDNYM SLOWEM OTWORZYŁA SIE PUSZKA PANDORY...ZACZNE OD POCZATKU..1-INTERCOOLER 2-TURBOSPRĘŻARKA 3 WACHACZE 4 STABILIZATOR 5-WSZYSTKIE PODUSZKI POD SILNIKIEM I NA KONIEC W JEDNYM DNIU ROZJE...ŁA SIE SKRZYNIA BIEGÓW,JAK JUZ AUTO BYŁO U MECHANIKA NA DESER DOWIEDZIAŁEM SIE O TARCZACH HAMULCOWYCH,KTORE WYMIENIALEM 2LATA TEMU...NIE POLECAM TEGO AUTA NIKOMU-TO NIE JEST VOLVO TYLKO TATA Z INDII.
~nnietykalny.wp.pl
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
stara zasada - jak sie dba to sie ma - nawet nowe auto można zakatować. Trzeba normalnie jeździć i mieć pojęcie jak jest zbudowany silnik i samochód. polowa kierowców nie wie jak jeździć samochodami, dlatego potem powstają usterki tylko i wyłącznie z ich winy.
~Vlad
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Uważam że całkiem dobrze się trzyma mimo wieku i przebiegu. Tak jak pisałem wyżej: wymieniona ośka na tylnym kole, poduszki amortyzatorów i sprężyny. Napisał bym że nie wiem gdzie jest silnik, ale skurczybyk warczy tak że ciężko go przegapić.
~ZONQ_MZ zonq.mz@gmail.com
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Jedynym mankamentem jest jakość paliwa. Jeżeli masz zamiar lać byle co to kup sobie słabszą wersje na pompo wtryskiwaczach. W wersji 115km dCi w układzie Common Rail trzeba lać dobre paliwo bo inaczej czeka nas kosztowna naprawa układu wtryskowego.
~młody_296
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Natomiast poważne usterki to już tylko kosztowna sprawa. Ale przecież to w końcu Volvo i nikt nie mówił że jest to tanie autko w utrzymaniu. Ale można to przeżyć. Tyle frajdy daje, że człowiek szybko zapomina o tych złych chwilach związanych z usterkami ;)
Dziennik kosztów dla Volvo V40 I 1.9 TD 115KM 85kW
6,4
~Sławek
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Samochód właściwie bezawaryjny i jak na razie jedyny jaki mogę polecić dla kogoś, kto potrzebuje robić sporo kilometrów, nie martwiąc się serwisami. Za to odradzam samochody Audi. Jedyne co wymienile w Vovlo to łącznik stabilizatora za 20 zl.