Lista ocen Volvo V70 II (107) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 74 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysiek
Kombi 2.4 D5 163KM 120kW
Usterki jakie przerabiałem przez 3 lata i 120tyś km, nadmieniam że auto ma 270tyś km oryginalnego przebiegu: uszkodzenie wentylatora dmuchawy koszt na allegro 110zł, wymiana 150zł uszkodzenie tylnego układu McPerson (dziurawe drogi w każdym samochodzie by poszło, poza tym doprawiłem zaciąganiem ręcznego na szutrze, nie zaciągajcie podczas jazdy ręcznego to nie samochód do driftu, to jest tak skonstuowane że innego obciązenia aniżeli jest...
~robgro68
Kombi 2.0 T 180KM 132kW
drobne usterki to przestał działać licznik po 12 latach okazało się że na głównej płytce zrobił się zimny lud koszt naprawy w DE to 200 euro zaliczam to do drobnej usterki bo autem można było normalnie jeździć tylko nie pokazywało prędkości ani obrotów silnika, ale przebieg zapisywało :). Co do innych małych usterek to puściły szwy na przednim fotelu (po 250tys.km) ale tapicer zaszył boczki za śmieszne pieniądze i nic nie widać :D I dlatego...
~robgro68
Kombi 2.0 T 180KM 132kW
~Były Fan
Kombi 2.4 D5 185KM 136kW
Zależy co kto uważa za drobiazgi...Tutja wymienię część pierwszą: W ciągu 4 lat: regeneracja przekładni - 1200zł, regeneracja rozrusznika i alternatora - 1000zł, wymina mocowania kolumn McPersona (z łożyskami) - 1000zł, wymiana amortyzatory przód - 800zł, poduszki pod silnikiem-1000zł, 2x rura dolotu powietrza z turbiny - 400zł. Poza tym drobne elementy zawieszenia - ok 1200zł, tarcze klocki - 700zł
~uzytkownik911
Kombi 2.4 D5 163KM 120kW
w tym aucie wszystko może się popsuć tak jak mówie remontowałem zawieszenie co 3 miesiące regularnie a to łączniki a to tuleje poduchy itp a to czujnik jakiś pierdo...lnie a to centralny się zjebie. szyb y elektryczne zimą to wogóle nie chodzą jak jest -8 to już szyby nie odsuniesz trykają tylko przełączniki dopiero po nagrzaniu auta się to normuję komputer też pokazuje jak chce błedy wyskakują często
~Ja
Kombi 2.4 TD 163KM 120kW
Tutaj niestety jest najgorzej. Podczas 12 lat eksploatacji pojawiły się takie problemy jak nie działająca szyba pasażera, uszkodzone cięgna do składania kanapy tylnej, pęknięty podłokietnik, nie działające siłowniki kratki. Dodatkowo prawdopodobnie uszkodzony był moduł za sterowanie nagrzewaniem, sterowaniem nawiewami itp., przez co nie działała także klimatyzacja.
~Leszek Toruń
Kombi 2.4 D5 163KM 120kW
Wąż w układzie chłodzenia - naprawa 150 zł, Skorodował czujnik ABS - koszt 25 zł + wymiana. Pękła sprężyna z przodu - koszt kompletu 350 zł + robocizna. Klapka otwarcia wlewu paliwa - 30 minut pracy, aby wyjąć i włożyć ponownie złączkę. Koszt 0. Wymieniłem też amortyzatory klapy bagażnika. 50 minut pracy i ok.100 zł. Łączniki stabilizatora z robocizną 300 zł.
~Paweł
Kombi 2.4 TD 163KM 120kW
Jeżdżę nim stosunkowo któtko, więc nie chcę się jeszcze wypowiadać na ten temat. Kupiłem samochód serwisowany w ASO, w idealnym stanie, więc jak narazie tylko pierdoła- obluzował się kabelek przy zamku i czasami na dziurach zapala mi się lampka w środku, tak jakby były otwarte drzwi pasażera, oraz ma uszkodzony siłownik centralnego zamka od zamykania klapki od wlewu paliwa
~rys
Kombi 2.4 D5 163KM 120kW
W przypadku egzemplarza ktory posiadam to naprawy ograniczaly sie glownie do czesci eksploatacyjnych. Uwaga na kiepskiej jakosci plyny. Moje nie toleruje niektorych zdawaloby sie dobrych olejow silnikowych. Od razu reaguje bledami i przejsciem w tryb serwisowy. Mimo przejechanych 340tys. jezdzi wciaz na pelnym synetetyku.
Dziennik kosztów dla Volvo V70 II
8,4
11,9
13,0
~pita
Kombi 2.4 D5 163KM 120kW
jak na razie wszystko ok, z tym że jestem właścicielem dopiero parę miesięcy, więc za dużo nie mogę powiedzieć, do wymiany przed zakupem były: końcówki drążków, światełko do bagażnika i pojemniczek o płynu spryskiwacza (poprzedni właściciel najechał na krawężnik)