Lista ocen Volvo V70 II (98) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 83 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~atom
Kombi 2.4 D5 163KM 120kW
Jak na taki przebieg auta oraz jego "wiek" musiałem wymienić kilka grubych, "odziedziczonych" rzeczy. Intercooler (rozdęty segment, z dwoma dziurkami), tylne amortyzatory (rezultat jazdy z przyczepą przez czeską, karbowaną autostradę), dwie poduszki silnika(uszkodzona była jedna), piasta przedniego koła (warczało łożysko). Poza tym tylko elementy eksploatacyjne - rozrząd, filtry, olej, żarówki. Naprawiony został wyświetlacz komputera...
~Leszek Toruń
Kombi 2.4 D5 163KM 120kW
Gdyby nie moja głupota to nic by się nie stało. Po sofcie jeszcze chciałem mieć większy power i ponad rok jeździłem tylko na Shell V power diesel i Vervie. Zatarł się jeden wtryskiwacz. Wymiana w serwisie Volvo w Toruniu po rabatach ok. 1800 zł. Serwis mi powiedział, że to może być wina filtra paliwa firmy Filtron, który podobno się rozpuścił po 3 miesiącach od założenia. Założyli oryginalny i problem nie powrócił. Daję 5 gwiazdek, bo to wina...
~V70 jeżdżę od 7 lat
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Miałem dwa auta z przebiegiem od 160 do 290tys (oryginalny przebieg), kupione na Zachodzie i w tym czasie (po 3 lata eksploatacji )nie miały żadnych usterek. Znajomi którzy kupili auta w Polsce narzekali na koszty \"doprowadzenia auta do porządku\". Po małym śledztwie okazywało się, że samochody były bite i miały po 150 tys.km więcej przebiegu. (Min.z firmy Novotex )
~Andrzej-Szwecja
Kombi 2.4 D5 163KM 120kW
Przejechalem nim ponad 200 tys km.Na razie tylko jedna usterka.Przetarl sie kabel od wtrysku sterujacego.Koszt naprawy 600 PLZPo 400 000 km zmienilem tarcze, bebny i szczeki recznego.Koszt 1500 SEK.Po 300 000 rozszczelnila sie pompa paliwowa.Koszt naprawy 1000 PLZ.I to wszystko nie liczac serwisu typu olej, plyny, zarowki,wycieraczki itp.
~Tomek BB
Kombi 2.4 TD 163KM 120kW
Któregoś chłodnego poranka samochód nie odpalił i stoi do dziś. Diagnoza awaria modułu sterującego pracą silnika i wtryskiwaczy. W samochodzie o przebiegu 80.000 km. Koszt naprawy 12.300 zł + diagnostyka. Niewiarygodne. Myślałem że po Renaut Laguna 2.2 dCi nie może mi się przytrafić gorsze auto. Myliłem się.
~black edition
Kombi 2.4 TD 163KM 120kW
pierwsza usterka 0km zaluzja bagaznika klekotala o klape bagaznika przy 40000km update oprogramowania skrzyni ze wzgledu na szarpanie oraz wasokie zuzycie paliwa. Po naprawie skrzynia zdecydowanie lepiej przelacza sr. zuzycie spadlo o 1l/100km podczas niskich temperatur dymi dogrzewacz rozwiazaniem jast uaktywnienie webasto.
~brukar
Kombi 2.4 D5 163KM 120kW
Samochód nigdy mnie nie zawiódł i zawsze dojechał z punktu A do B. Większej naprawy w zasadzie nic nie wymagało. Przy 230 tys. wymieniłem koło dwumasowe (koszt niecałe 3 tys z robocizną). Można było jeszcze jeździć ale skoro planowałem auto zatrzymać na dłużej, to zdecydowałem się wymienić.
~uzytkownik911
Kombi 2.4 D5 163KM 120kW
poważne usterki to awaria dwumasy i zawieszenia i pękające wężyki elastyczne przy zacisku hamulcowym uważajcie na to jak widzicie poszarpany wężyk to mówcie zeby z ceny spuszczał gościo i go szybko wymiencie bo to niebezpieczne bardzo szybko się one niszczą najczęściej pekają przy złączce
~andy_1971
Kombi 2.4 D5 163KM 120kW
Awarie: modułu sterującego silnikiem, problemy komunikacyjne ECU z ECM. Przy przebiegu 130 tkm wymiana alternatora i sprężarki klimatyzacji. Problemy z zaworem EGR, częste przełączanie w tryb serwisowy. Nieszczelności przewodów paliwowych, zasysanie powietrza skutkiem tryb serwisowy.
~Dinram
Kombi 2.4 170KM 125kW
Raz żona do mnie zadzwoniła, że samochód przeszedł w tryb awaryjny i dziwnie terkocze. Okazało się, że nie palił jeden cylinder, a winny okazał się komputer. Naprawa wyniosła 600 zł, więc nie tak drogo. Poza tym w aucie nic się nie działo przez 2 lata mojego użytkowania.