Lista ocen Volvo V70 II (107) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 74 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzechu
Kombi 2.4 T 200KM 147kW
The best klimatronik ever. Trzyma temperaturę dokładnie, reguluje wydajnie siłę nawiewu, więc po schłodzeniu/nagrzaniu jest cicho (dmuchawa przełącza sie minimalne obroty, okazyjnie na nieco wyższe wg potrzeb). Nawiewy na tył super dla dzieci. Odszronienie zimą w oka mgnieniu i to mimo braku grzanej przedniej szyby - trochę żałowałem na początku, że tego nie mam, ale wcale mi to niepotrzebne - odszronienie przedniej szyby rano zimą, wiosną...
~digiman
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Niestety samochód nie nadaje się na krótkie trasy w zimowe dni. Wielki silnik z żeliwa skutkuje tym że ciepłe powietrze poleci z kratek dopiero po kilkunastu kilometrach (nawet jeżeli zostawia sie go na chodzie przy odśnieżaniu). Klimatyzacja jest ok, tylko czasami w climatroniku po przestawieniu temperatury głupieją czujniki. Zaczyna grzać przy ustawionej niskiej temperaturze i trzeba nawiew wyłączyć i włączyć
~Paweł
Kombi 2.4 TD 163KM 120kW
Wentylacja ok! Szeroka możliwość ustawienia, nawiewy także z tyłu. Klima działa bardzo dobrze. Duże wnętrze trochę długo się nagrzewa, dlaczego trzeba włączyć obieg wewnętrzny- wtey jest znacznie lepiej. Inaczej przy ok 5 stopniowym mrozie trzeba zrobić ok 15km żeby było ciepło. Przydałoby się webasto, ale kupiłem bez, więc jestem sam sobie winien. W Mondeo było z tym trochę lepiej.
~Chriss1984
Kombi 2.4 D5 163KM 120kW
Tutaj natomiast jest gorzej ale tylko w zimie, trzeba przejechać jakieś 10-13km aby w aucie zrobiło się ciepło, ojciec ma również V70 z tego samego roku i tam historia identyczna.. natomiast jeśli chodzi o układ wentylacji/klimatyzacji opcja auto naprawdę zdaje egzamin, po za klima naprawdę skuteczna nie jak w niektórych francuzach czy koreańcach.
~Leszek Toruń
Kombi 2.4 D5 163KM 120kW
Ogrzewanie kabiny działa już po 3 minutach od ruszenia. Klimatyzacja jest najlepsza z wszystkich aut jakimi jeździłem. Nawet przy podróżach w 40 stopniowych upałach we Włoszech, była tak wydajna, że miałem nawiew na prawie najniższym stopniu i ustawione 20 stopni C. Szyby nawet w deszczu nie parują pomimo wyłączonej klimatyzacji.
~Radek C.
Kombi 2.4 TD 130KM 96kW
Klimatyzacja automatyczna jest na prawdę rewelacyjna. Działa bardzo wydajnie i bez najmniejszych problemów. Przez 4 lata eksploatacji jedyne zabiegi z nią związane jakie wykonywałem to odgrzybianie. Ogrzewanie także rewelacyjne. Już po kilku minutach od uruchomienia silnika w aucie zaczyna robić się ciepło.
~Dinram
Kombi 2.4 170KM 125kW
Samochód zimą nagrzewa się bardzo szybko,już parę minut po odpaleniu leci ciepłe powietrze. Nawiew na szybę bardzo szybko odparowuje parę, a latem klimatyzacja automatyczna chłodzi naprawdę szybko całe auto. Klima jest dwustrefowa, więc można ładnie wyregulować, dużym plusem jest nawiew na tył w słupkach.
~Dr.Doom
Kombi 2.0 T 180KM 132kW
Polecam podgrzewane fotele. Posłuchałem też rady znajomego i poszukiwałem wersji półskórzanej tapicerki. Efekt? Super wygląd, zimą ciepły materiał, latem się nie przyklejam. Auto powstało w dużej mierze o rynku Amerykańskim, więc klimatronik działa więcej niż wydajnie. A parowanie szyb- nie wiem co to jest.
~Tomala
Kombi 2.4 T 200KM 147kW
Daję tylko dobrze, ponieważ nie wiem jak się sprawdzi zimą (jeszcze przede mną)Póki co szyby dzięki kratkom nawiewowym na tylne szyby w drzwiach odparowuja pieknie. Nie jeżdżę z tyłu, ale narazie nikt nie narzeka na marznięcie z tyłu. Wiadomo, kombi to i powietrze ma gdzie fruwac:)
~BB
Kombi 2.4 140KM 103kW
Zimą po 2km już grzeje a nawiew w 2 rzędzie umila życie dzieciom. Przy dużych mrozach klimatronik za późno włącza nadmuch, pomimo już ciepłego silnika. Na pierwszych kilometrach lepiej włączyć nadmuch ręczny. Potem ok. Klima jest ok.