Ocena kierowcy - Volvo V70 III Kombi

frt, 7 lat temu
Silnik 1.6 DRIVe 109KM 80kW
Rok produkcji 2010
Volvo V70 III Kombi 1.6 DRIVe 109KM 80kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zdecydowanie polecam silnik 1.6 i Volvo v70..Nie ma porównania z Octavia czy Fordem. Rozpatrując ww. przdział cenowy. Widomo za mocniejszy silnik trzeba dopłacić.
Dysponując budzetem ok. 70 tyś. Miałem do wyboru roczną OCTAVIE lub Focusa. Auto z przeznaczeniem dla małżonki do wożenia dzieci do szkoły/przedszkola. Bedąc zdecydowanym na Octavię- pojechałem do salonu przejechać się jeszcze Volvo.Wyszedłem z salonu z zakupionym 2 letnim Volvem(Program pewne uzywane). Komfort, wyciszenie, jakość materiałów- nie ma co porównywać z fordem czy Octavką. Silnik w zupełności daje sobie radę mimo ogromnych obaw z mojej strony. Autem osobiście przejechałem ponad 100 tyś. w zasadzie bezawaryjnie,Nadal oryginalne zawiedzenie.Po 6 katach padł alternator i zniszczył przy okazji akumulator. Pozatym nic się nie dzieje. Dpf bez zarzutu ani razu nie było problemu mimo ciągłej jazdy po mieście.Raz serwis dolewał specjalny płyn, który nie jest tani, ale podobno zeleży to od rodzaju filtra.
!90 tyś przejechane (w tym 100 przez nas)i nic się nie dzieje. Najmniejszych problemów.
Mogło by być 6 biegów. W mieszcie czasem trzeba popracować
J
Dobre spasowanie materiałów, Jakość na wysokim poziomie.
Brak uwag
Średnio zatłoczone miasto-6 litrów. Kraków/Warszawa-6 do 7 litrów krótkie odcinki od 5 do 10 km na zimnym silniki. Trasa Sląsk-Chorwacja 3 osoby w aucie, pełen bagażnik oraz bagażnik z rowerami na haku- 6.3 litra przy predkościach ok 140-150 km/h. Spalanie podaje na podstawie obliczeń. średnie spalanie z 40 000 km wg komputera 5,8. Przy czym auto uzytkowane na co dzien w miescie. Jestem bardzo zadowolony z samochodu mimo pewnych obaw o moc silnika. Świetnie zestrojona skrzynia biegów.
Rewelacja
Przez 6 lat- tylko regularny serwis. Wymiana alternatora, który psująć się zniszczył akumuator.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DRIVe 109KM 80kW [l/100km]