Ocena kierowcy - Volvo V70 III Kombi

hubjar, ponad rok temu
Silnik 1.6 DRIVe 109KM 80kW
Rok produkcji 2011
Volvo V70 III Kombi 1.6 DRIVe 109KM 80kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Ogólnie jest to moje drugie V70, poprzednie było 1 generacji i od razu je pokochałem :)) Auto jest bardzo przestronne, wygodne i dość ekonomiczne - biorąc pod uwagę jego bezawaryjność. Silnik 1.6 (109km) trochę słaby ale da się jeździć, obecnie zmieniłem mu mapę i ma 20km i 40nm więcej, powiem szczerze że jest dużo lepiej. Ponieważ miałem już wcześniej ten model to wiedziałem czego mogę się spodziewać, w porównaniu jednak do pierwszej generacji to starszy był jeszcze wygodniejszy i tam silnik 2,5d palił 5l. Nie wiem jak innym udaje się na tym silniku uzyskać spalanie 5-6l bo u mnie 7,2 jest najmniej, chyba że zacznę jeździć 80km/h :)) Z czystym sumieniem polecam wszystkim to auto, myślę że nikt nie będzie rozczarowany. Zastanowił bym się jedynie nad większym silnikiem, tak 200km byłoby już ok
silnik ogólnie OK, jak na razie bezawaryjny, wiadomo że mógłby być mocniejszy ale daje radę nawet przy 4 osobach, bagażach i trumnie na dachu :))
wszystko OK, jak do tej pory żadnych zastrzeżeń nie miałem
zero rdzy, odprysków itd... chyba trafiłem na nie szpachlowany;)
bez problemów
ogrzewanie działa rewelacyjnie, bardzo szybko się nagrzewa jak i chłodzi. Szyby nie parują. Podgrzewane siedzenia są ciepłe dosłownie w minutę
Jest cicho ale wiadomo że zawsze mogło by być lepiej
w przeciągu 2 lat wymieniłem 3 żarówki i wahacz (ale ten jeszcze był oryginalny)
brak poważnych usterek tylko regularne wymiany płynów i filtrów

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DRIVe 109KM 80kW [l/100km]

7,3