Ocena kierowcy - Volvo V70 III Kombi

Rok produkcji 2007
Volvo V70 III Kombi 2.4 D5 185KM 136kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Inne : MEGA wygodny
Inne
Dzielny Łoś. Nigdy nie zmusił mnie do zmiany planów choć zmaga się z kilkoma istotnymi bolączkami. Wersja R-design, trasowy kanapowiec idealny. Wysiądziesz z niego bez bólu pleców nawet po dalekiej trasie.
W przedziale 140-170 jest najlepszy, spala wtedy ok. 8 litrów. Tak naprawdę w dalszej trasie jest efektywny. Swoje zalety pokazuje bardziej na trasie niż w mieście choć i w mieście jakoś sobie radzi. Bardzo dobrze radzi sobie z przyczepą (przynajmniej taką do 750kg).
Z tego co wiem automat AISIN jest niestety dość delikatny. Naprawy to astronomiczny koszt. Charakterystyka spokojna.
Pewnie się prowadzi, czytelnie. Na przyzwoitych oponach zaskakująco szybko pokonuje łuki. Nie prowokuje do szybkiej jady ale może pojechać dynamiczniej niż wygląda
Mocna strona auta. Bardzo wygodne fotele, spory bagażnik, bardzo dobra ładowność.
To nie 740 kombi czy s124 ale naprawdę nie ma się czego czepiać.
Wszystko pod ręką. Szwedzki design, spokojny. Logika w samochodzie.
Niby OK ale: - czujnik temp. automatycznej klimy zbiera kurz z auta i potrafi szwankować.
Miejsca pod dostatkiem.
Dla mnie R5 to zawsze lepiej niż R4 ale to dalej nienajnowszy diesel. Do 170 km jest przyzwoicie.
Da się zrobić. Mam tego farta, że w Łodzi opiekuje się tym autem mechanik z doświadczeniem pracy w ASO Volvo. Bez niego mogłoby być bardzo drogo
Nie mam pomysłu co lepszego da się kupić za te pieniądze.
Słabo: - temperatura wnętrza czujnik - problem z klapką baku paliwa (na szczęście awaryjnie się orworzy) - kontrolka hamulca ręcznego - silnik skrętnych świateł (dwa już wymieniłem)
Martwi: - koszt ewentualnej naprawy automatu - mój egzemplarz ma problem z ubytkiem płynu chłodniczego (dolewam 0,25l na 100o km). Na trasie nigdy nie zawiódł.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 185KM 136kW [l/100km]

13,0