Lista ocen Volvo XC60 I SUV Facelifting 2.4 D4 190KM 140kW od 2015 (9) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bartol_kbk
SUV Facelifting 2.4 D4 190KM 140kW
Skrzynia biegów w tym aucie jest jeszcze klasyczna (nie dwusprzęgłowa). Jak już pisałem w skrzyni też jest oprogramowanie polestar. Zaznaczę , że nie mam porównania do auta, ze zwykłym oprogramowaniem. Skrzynia bardzo szybko reaguje na kick-down. Nie trzeba używać manetek przy kierownicy, żeby szybko wyprzedzić. Podczas spokojnej jazdy zmiany biegów są bardzo płynne, redukcje też. Skrzynia na prawdę dobrze dobiera biegi do aktualnej sytuacji...
~Owad
SUV Facelifting 2.4 D4 190KM 140kW
Dobra - taka jak powinna być w klasycznym sześciobiegowym automacie, czas reakcji zawsze taki sam niezależnie od redukcji (w DSG nigdy nie wiadomo jak szybko zredukuje). W trybie "S" wystarczająco szybka. Jeszcze jedna uwaga dobrze działa tryb hamowania silnikiem w trybie manualnym.
~szlassa
SUV Facelifting 2.4 D4 190KM 140kW
Przy normalnej jeździe w ogóle nie czuć zmian biegów. Przy wyprzedzaniu redukuje bieg z lekkim opóźnieniem, ale zawsze można przełączyć na tryb S i wtedy zbiera się od razu. Przy zimnym silniku i mocniejszym przyspieszaniu potrafi delikatnie szarpnąć.
~Mariusz
SUV Facelifting 2.4 D4 190KM 140kW
Automat troszeczke jakby ospaly w trybie D ale na sporcie jest ok. W zime potrzebuje troszke jazdy aby rozgrzac sie i pracowac szybciej
~RafalWawa
SUV Facelifting 2.4 D4 190KM 140kW
Trochę ospała, jak mróz, to w początkowym okresie trzyma wysokie obroty i zmienia bardzo powoli. MOgłoby być lepiej, choć dramatu nie ma
~Witek
SUV Facelifting 2.4 D4 190KM 140kW
Skrzynia mechaniczna-trochę za krótka jedynka, delikatne szarpnięcie przy przełączeniu na dwójkę.
~jaremo
SUV Facelifting 2.4 D4 190KM 140kW
Mam manualną czasem się namacham po mieście, bez zarzutu. hmm następna będzie automatyczna.
~Tobiasz
SUV Facelifting 2.4 D4 190KM 140kW
Nie jestem fanem automatów - robi swoją robotę ta skrzynia ale demonem szybkości nie jest...
~Przemyslaw
praktycznie nie czuc zmian