Ocena kierowcy - Volvo XC70 II Kombi Facelifting

Rok produkcji 2013
Volvo XC70 II Kombi Facelifting 2.4 D4 163KM 120kW od 2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo ekonomiczny
Przeniesienie napędu : AWD to jest to
Samochod spełnił moje oczekiwania co do samochodu rodzinnego. W komfortowych warunkach mozna podrozowac po autostradzie a w weekend zabrac rodzine w niedostepne dla innych samochow miejsca. Pozwala majestatycznie pochlaniac kolejne kilometry na autostradzie będą przy tym pewnym w prowadzeniu i oczednym samochodem. Mam silnim o oznaczeniu d5244t17 moc 163 km biturbo. Skrzynie manualna 6 biegow
Pomimo wysokiego przebiegu samochod jest bezawaryjny. Oczywiscie byl i jest regularnie serwisowany
Przelozenia wchodza lekko i bez oporow. Jeat dobrze zestopniowana.
Samochod jest niesamowity w lekkim terenie naped AWD swietnie sprawuje sie na blotnistych drogach. Jadac po drogach szutrowych ma sie wrazenie jakby jechalo sie na poduszce powietrznej. Na autostradzie przy wysokich predkosciach prowadzi sie bardzo pewnie.
Samochod jest z 2013 roku i nie ma sladow korozji. Byl uzywany glownie na autostradach i maska, zderzak nie sa zbite od kamieni (lakier na samochodzie jest bardzo dobrej jakosci)
Szyby ogromne, lusterka jeszcze wieksze :) widocznosci do przodu na boki i do tylu jest wiecej niz dobra.
Wszystko jest w zasiegu reki. Intuicyjne menu i duzy wyswietlacz pomagaja w obsludze samochodu. Nie trzeba przedzierac sie przez kolejne opcje menu zeby znalesc interesujaca nas funkcje. Bluetooth laczy sie za kadym razem z telefonem a gdy uzywamy wiecej niz jednego to zawsze pyta z ktorym połączyć. Podlokirtnik jest na odpowiedniej wysokosci. Fotel posiada duzy zakres regulacji. Tyle fotele skladaja sie jedym ruchem i tworza plaska podłogę. Nawet kratka oddzielaja przestrzen pasazerska od laduknowej jest na amortyzatorach gazowych wiec latwo ja zlozyc i rozłożyć
W samochodzie mam webasto wiec szybko nagrzewa sie w zimie. Klimatyzacja jest bardzo wydajna. Szyby nie paruja a w zimie bardzo szybko odmarzają
Jak przystało na porzadne szwedzkie kombi, przestrzeni w srodku nikomu nie braknie. Jestem wysoki i w samochodzie czuje sie bardzo komfortowo. Przestrzen pasazerska jest szeroka a dzieki duzym przeszklenia daje poczucie przestronnosci. W samochodzie siedzi sie doscyc wysoko a i tak jest duzo przestrzeni nad głową
W samocodzie mam podowjne szyby boczne wiec panuje absolutna cisza. Silnik slyszalny jest przy wyzszych obrotach ale to tylko przyjemny pomruk. Nie slychac toczacych sie kół ani odgłosów wody w nadkolach gdy jedzie sie po mokrej nawierzchni. Samochod relaksuje cisza we wnetrzu az nie chce sie z niego wysiadac po trasie
Ceny czesci zamiennych sa na akceptowalnym poziomie. Wczesniej uzytkowalem audi a6 i to ten sam prog cenowy czesci. Do volvo moze sa mniej dostepne niz do audi ale ceny na akceptowalnym poziomie. Np. Rozrzad oryginalny z pompa wody 500 zl. Kpl hamulcow na przod i tyl to wydatek 1000 zl a wymina oleju z filtrami 400 wiec jak na ta klase samochodu mozna powiedziec ze ceny promocyjne.
Moim prywatnym zdaniem volvo nie jest docenione przez polskich klientow. Kazdy wybiera niemieckie marki. Tez bylem fanem niemieckiej motoryzacji ale jak 'dotknolem' volvo moj stosunek do niemickiej motoryzacji zmienil sie diametralnie. Volvo to naprawde solidny samochod. Grube blachy, dobrze zabezpieczone przed korozja. Stojac przy samochodzie ma sie wrazenie jak by byl ze stali:)
Samochod kupilem z programu volvo select z przebiegiem 96 tys. Pokonalem nim ponad 200 i nigdy nie odmowil posluszenstwa, nigdy nie bylo sytuacji zeby stanol na trasie. Odpala zawsze nawet w bardzo mrozne dni. Wiec nie moge pisac o awaryjnosci bo samochod zawsze dowoził mnie i moja rodzine bezpiecznie i komfortowo w kazde miejsce. Oczywiscie bardzo dbam o samochod odpoczatku jezdzony jest na oleju 0W30 z interwalem wymian co 10 tys km. Filtry rowniez dobrej jakosci.
Samochod bezawaryjny. Tylko czysta eksploatacja. Pomimo duzego przebiegu sprzęgło dwumas oryginalne. Samochod posiada 2 turbiny i rowniez nie byly regenerowane. Wiec jakosc tego samochodu jest naprwde wysoka. DPF nie sprawia zadnych problemów. Wtryskiwacze sa jeszcze w dobej kondycji. Zawor EGr jeszcze nie czyczony nie zaslepiany:) wiec o czyms to świadczy. Miałem wczesniej AUDI i tak kolorowo to nie wygladalo:) jak stuknie mi 400 tys km to opisze ew usterki lub niedomagania

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D4 163KM 120kW [l/100km]

6,6