Lista ocen ZAZ Tavria Hatchback (65) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 104 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Hatchback 1.1 53KM 39kW
I tu sie zaczynają lekkie schody.Bardzo awaryjne.Często trzeba wymieniać sworznie wahaczy i rózne tuleje metalowo-gumowe.Duży problem z ustawieniem zbieżności.Twarde spręzyny z tyłu powodują podskakiwanie samochodu na nierównościach.Samochód lubi sie pochylać na bok i nurkować podczas hamowania.A i te piasty - nie można wyważyć kół i przez to trzęsie autem. Ekstra hamulce ponad przeciętną (wykazane na stcji diagnostycznej podczas przeglądu)
~IBIS
Hatchback 1.1 53KM 39kW
Znak "30"przy progach zwalniajacych MOŻE PO PROSTU NIE ISTNIEĆ ;-) ... a tylną oś skonstruowano chyba z myśla o holowaniu lawet (dopiero przy przyczepie ok. pół tony autko czuje się nieźle). Krytykanci "cudacznych" felg Tavrika chyba maja podświadomą potrzebę "alusiów"- inaczej NIE ROZUMIEM, dlaczego genialny pomysł wyeliminowania korodującej i stwarzającej 10000 problemów tarczy koła przedstawia się jako wadę.
~blazej-g@wp.pl
Hatchback 1.1 53KM 39kW
Do roku 2006 auto przechodziło przeglady w autoryzowanych stacjach bez zadnych taryf ulgowych (w lodzi). Dwa razy wyminilem koncowki drazkow i raz maglownice.W roku 2007 samochod poddał sie naporowi czasu i trzeba było zrobic przeglad "poza lodzia". Dopoki robilem przeglady w lodzi jezdzilem nim nawet 130 km/h i nawet nim nie trzeslo.Niektorzy nie chcieli mi wierzyc ze az tyle sie da.Teraz staram sie nie przekraczac 80 km/h
~pablo1213
Hatchback 1.1 53KM 39kW
podstawa!!!wywazone koła!!bez tego, jak to jakis,, ekspet,, pisał,,,pzry 80 nie mozna utrzymac na pasie,czy cos takiego!!;-))))))przy wywazonych kolach na samochodzie,u nas na wsi takie rzeczy robią,,,sprawnych gałkach(bron Boze Polskiej produkcji!)wyregylowanej listwie układu kierowniczego ,autko przy 140km/h prowadzi sie bardzo dobrze,te liczby podaje na podstawie własnych doświadzcen !
~Sebas
Hatchback 1.1 53KM 39kW
jak sa w miare sprawne amory to jest git, powyzej 100k/mh wystepuja turbulencje ale ustaja przy 140k/mh i potem sie fajnie jedzie:) kierownica troche za duza auto sie troche pochyla w zakretach i to jest lipa. hamulce sa niezle przy jezdzie w 2osoby, potem jest coraz gorzej, i jak sie rozgrzeja to dramat:)
~użytkownik TAVRII od 14 lat
Hatchback 1.1 53KM 39kW
nie wiem czy jest samochód z mocniejszym zawieszeniem, u mnie jeździ po lotniskach lasach i polach i nie wiem że w samochodzie jest coś takiego jak zawieszenie, czy układ jezdny, w opony powkładałem dętki inaczej lubi uciekać powierze zwłaszcza przy moich kilkukrotnie pogiętych felgach
~zadowolony posiadacz
Hatchback 1.1 53KM 39kW
zniesie wsztstko w zimie niema równych chyba że terenowe i to nie każde jeśli jest tylko odpowiednie ciśnienie w oponach to niema krawężnika Na suchym asfalcie terz nieżle stabilnie chociaż przy przejazdach przez progi w jedną osobę podskakuje tyl (problem znika jak ktoś jest z tyłu)
~MechanikAC
Hatchback 1.1 53KM 39kW
spoko wnerwiajace sa z kolei felgi i ciagle bijace hamulce nie sposób zrobic wiecej na tarczach jak 10000 po tym przebiegu standardowo zaczynaja bic na boki i ytrzeba toczyc. No i felgi co ze swieczka trzeba szukac wulkanizatora który je wyważy...... Ogólnie spoko
~husky
Hatchback 1.1 53KM 39kW
Tu ciągle się coś psuło. Samochód w wyższych partiach prędkości (ok. 110 i więcej) wpadał w wibracje; notorycznie psuły się przeguby, mimo delikatnej nogi mojego ojca...
~atticus@tlen.pl
Hatchback 1.1 53KM 39kW
gdyby jakiś golf wytrzymał spotkanie z pienkiem przy 60 na godzinę i nic mu nie urwało wolałbym golfa ale zaden nie wytrzyma wolę "rosjankę" :)
ZAZ Tavria Hatchback