Szukaj

Informacje o Porsche 911

Lata produkcji: 1963 – teraz
Segment: Auta sportowe
Porsche 911 to produkowany od roku 1963 samochód sportowy (segment G). Jest jednym z najbardziej znanych w historii motoryzacji oraz jednym z trzech najstarszych nadal produkowanych samochodów sportowych. Model 911 zastąpił w ofercie marki model 356. Z początku Porsche 911 miał być oznaczone liczbą 901, ale wobec sprzeciwu Peugeota, który zastrzegł sobie numery trzycyfrowe z zerem pośrodku, zmieniono nazwę na 911. Pomimo upływu czasu, kolejne generacje Porsche 911 stylistycznie nie zmieniły się znacząco, co sprawia, że 911 jest jednym z najbardziej wyróżniających się i pożądanych samochodów w swojej klasie. Nowa generacja modelu (oznaczona symbolem 991) została wprowadzona na rynek w roku 2011.
czytaj więcej
Powagosław
Definicja samochodu sportowego. Symbol. Klasyczna stylistyka i konstrukcja: silnik z tyłu, cylindry w układzie bokser i niepowtarzalny gang. Marzenie każdego kierowcy. ~Powagosław
Luzacjusz
„Niech ktoś zadzwoni pod 911” – śpiewał kilka lat temu pewien amerykański artysta. 911 to w Stanach numer alarmowy. U normalnego faceta alarm włącza się na sam widok Porsche oznaczonego tym numerem. ~Luzacjusz
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Oceny Porsche 911

Liczba ocen: 43
Ogólna ocena
4,4 /5 Średnia dla segmentu 4,2
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(91%)

Zalety

+ Karoseria + Silnik + Skrzynia biegów

Wady

- Wyciszenie - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Wybrane oceny

4,9
~marian_j
Coupe 3.8 385KM 283kW
Porsche 911 997
Niezaprzeczalnie jest to ikona motoryzacji i esencja sportowego samochodu. Nie stało się tak bez przyczyny. Porsche tworzy sportowe samochody od 70-ciu lat i powiedzieć, że robi to dobrze, to jak nie powiedzieć nic. Carrera jest znana i rozpoznawalna na całym świecie. Mało tego, jest jednym z najbardziej pożądanych samochodów na planecie. Zainteresowanie tymi maszynami bardzo często zaczyna się od dziecięcych marzeń, które długie lata potem wciąż nosimy gdzieś z tyłu głowy i które z czasem przeradzają się w fascynację i nie do końca racjonalną i wytłumaczalną chęć posiadania tejże ikony. Jest samochodem dopracowanym gdzie widoczna jest dbałość o szczegóły. Wygląd 911 obiecuje dużo i obietnicy dotrzymuje. Znakomicie się prowadzi. Równie dobrze brzmi. Są szybsze i dużo szybsze modele w gamie 911 jak i u paru innych producentów, ale bez wątpienia Carrera S jest samochodem szybkim. W tym temacie oprócz samej mocy i momentu obrotowego których w tej wersji, jest pod dostatkiem, dużo robi niesamowita skrzynia PDK. Akurat w przypadku 911 jest to zdecydowanie więcej niż samochód i z perspektywy przejechanych kilometrów czy wrażeń jakie mi dostarcza po prostu uwielbiam tą maszynę.
4,2
~kokojambo
Targa 4/4S Facelifting 3.0 420KM 309kW
Porsche 911 991
Cudowny samochód, dostarcza niepowtarzalnych odczuć w trakcie jazdy. Jeździłem kilkoma autami (w tym sportowymi) i żadne z nich nie jeździło jeszcze tak dobrze jak 911, będąc przy tym świetnym autem do jazdy na codzień.
4,2
~A
Coupe 3.0 SC 180KM 132kW
Porsche 911 SC
Duch w maszynie.Absolutnie go uwielbiam,kocham go jak muzyk kocha swoją starą gitarę,ponieważ mówi o innym czasie,minionej epoki.Archaiczne wnętrze,wszechobecny zapach gorącego oleju to tylko jedne z licznych wad tego samochodu.Pięknych wad.

Raporty spalania Porsche 911

Liczba raportów: 48
Średnie spalanie dla Porsche 911
9,0 – 39,8
l/100 km
12,4
l/100 km
Zobacz wszystkie raporty spalania

Wybrane raporty spalania

12,5
Coupe 3.8 385KM 283kW
Porsche 911 997
W moim przypadku średnie spalanie z przejechanych blisko 51K km to 13.8 l/100 km. Przy czym jest to średnia ze wszystkich warunków i typów jazdy jak trasa, miasto, autostrada, jazdy po torze. Maksymalne odnotowane zużycie podczas jazd na torze to 32.7 l/100 km, śrenie 27 l/100 km. Minimalne przy przepisowej jeździe w trasie po lokalnych drogach to 8.8 l/ 100 km. Najbardziej praktycznym wskaźnikiem zużycia może być jazda utostradowa podczas której z prędkością w granicach 200 km/h przeż dłuższy czas, spalanie wyniosło 13 l/100 km. Moim zdaniem bardzo przyzwoicie. Z pomocą tutaj przychodzi znakomite dobieranie biegów przez skrzynie i jej 7 bieg. Na poruszanie się po mieście należy liczyć od 14 do 17.5 l/100 km w zależności od zagęszczenia ruchu.
13,3
Coupe 3.8 355KM 261kW
Porsche 911 997
na razie żadnych wydatków nie miałem-leje paliwo i ciesze się jazdą.podstawowe czynności serwisowe/exploatacyjne wykonam sobie sam w ramach zajęć hobbystycznych; jeśli potwierdzi się legendarna niezawodność to serwisy będę omijał szerokim łukiem-mam kilka aut -bardziej i mniej skomplikowanych i powiem tak:od ok 5 lat nie byłem u zadnego mechanika-rzeczy exploatacyjne wymieniam sam -wiem co leje;co robie;jak robie i pomimo że to starsze fury-żadnych grubszych awarii-wszystko trybi jak trzeba-może to jest recepta na sukces?jak najdalej od "miszczów warsztatowej mechaniki"?
16,3
Coupe 3.4 Carrera 300KM 221kW
Porsche 911 996
Mega fajne auto. Jestem jego posiadaczem od paru miesięcy i za każdym razem jak do niego wsiadam pojawia się na mojej buzi uśmiech... Stare auto ale robi robotę. Co do kosztów utrzymania są bardzo przystępne. Jedną rzeczą którą musiałem zrobić były łożyska w skrzyni biegów,ale ze względu że jestem mechanikiem naprawy dokonałem sam ;) Koszt bardzo rozsądny... Ogólnie jak ktoś myśli nad zakupem takiego auta mogę tylko powiedzieć BRAĆ ...
Porsche 911