Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Porsche Cayenne I

Lata produkcji: 2002 - 2010
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe

Średniej wielkości SUV (segment I) produkowany od 2002 roku. Nie tylko pierwsze auto w tej klasie w historii Porsche, ale i pierwsze oferowane także z silnikiem diesla (od 2009 roku). Model jest wynikiem współpracy marki z Volkswagenem. Obie generacje Cayenne są spokrewnione z Volkswagenem Touaregiem. Od 2006 roku Cayenne dostępny jest też w najmocniejszej odmianie Turbo S. W 2010 roku debiutowała trzecia generacja modelu. Cayenne jest najlepiej sprzedającym się Porsche w Ameryce Północnej.

Powagosław

Pierwszy terenowy samochód w dziejach Porsche był policzkiem dla fanów marki. Okazał się jednak wielkim sukcesem rynkowym. Jeśli tylko stać cię na taką przyjemność, grzechem byłoby z niej nie skorzystać.

~Powagosław
Luzacjusz

Sting powinien zmienić słowa swojego przeboju. Zamiast „Roxanne, you don’t have to put on the red light”, powinno być „Cayenne, you don’t have to stop on the red light”. Czyli: Cayenne – dla ciebie zawsze jest zielone.

~Luzacjusz

Dane techniczne Porsche Cayenne I

Moc silników 240–550 KM
Pojemność silników 3,0–4,8 l
Prędkość maksymalna 214–283 km/h
Przyspieszenie 0-100 4,5–9,7 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Porsche Cayenne I
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 106
Koszt ogólny 76,34 PLN
PB82.53 PLN
Wydatki serwisowe 12,73 PLN Pozostałe wydatki 25,14 PLN

Publikacje o Porsche Cayenne

Newsy o Porsche Cayenne

Porsche Cayenne I