Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Porsche Cayenne

Lata produkcji: 2002 - teraz
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe

Średniej wielkości SUV (segment I) produkowany od 2002 roku. Nie tylko pierwsze auto w tej klasie w historii Porsche, ale i pierwsze oferowane także z silnikiem diesla (od 2009 roku). Model jest wynikiem współpracy marki z Volkswagenem. Obie generacje Cayenne są spokrewnione z Volkswagenem Touaregiem. Od 2006 roku Cayenne dostępny jest też w najmocniejszej odmianie Turbo S. W 2010 roku debiutowała trzecia generacja modelu. Cayenne jest najlepiej sprzedającym się Porsche w Ameryce Północnej.

Powagosław

Pierwszy terenowy samochód w dziejach Porsche był policzkiem dla fanów marki. Okazał się jednak wielkim sukcesem rynkowym. Jeśli tylko stać cię na taką przyjemność, grzechem byłoby z niej nie skorzystać.

~Powagosław
Luzacjusz

Sting powinien zmienić słowa swojego przeboju. Zamiast „Roxanne, you don’t have to put on the red light”, powinno być „Cayenne, you don’t have to stop on the red light”. Czyli: Cayenne – dla ciebie zawsze jest zielone.

~Luzacjusz

Porsche Cayenne – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Dane techniczne Porsche Cayenne

Moc silników 240–570 KM
Pojemność silników 2,9–4,8 l
Prędkość maksymalna 214–286 km/h
Przyspieszenie 0-100 4,1–9,7 s
Porsche Cayenne SUV

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Porsche Cayenne
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 112
Koszt ogólny 78,39 PLN
PB94.88 PLN
Wydatki serwisowe 12,62 PLN Pozostałe wydatki 42,21 PLN

Publikacje o Porsche Cayenne

Newsy o Porsche Cayenne

2 pomiary
Dla Porsche Cayenne. Zobacz!
Pomiar Spalania
Pomiar Przyspieszenia
Pomiar Wyciszenia
Porsche Cayenne