Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Szukaj

Informacje o Renault Latitude

Lata produkcji: 2011 - 2015
Segment: Klasa średnia

Samochód wyższej klasy średniej (segment E) i były flagowy model marki produkowany w latach 2011-2015. Latitude zastąpił model Vel Satis wycofany z rynku w 2009 roku. Auto było wspólnym dziełem Renault i Nissana - zbudowano go na płycie podłogowej Renault/Nissan D platform, wykorzystanej wcześniej m.in. w Nissanie Maxima i Renault Laguna. W 2013 roku auto przeszło facelifting. Bliźniaczym modelem Latitude była III generacja produkowanego w Korei Płd. Renault Samsung SM5. Następcą Latitude jest Renault Talisman. Nazwa „Latitude” pochodzi z jęz. angielskiego i oznacza „szerokość geograficzną”, a potocznie także „wolność”.

Powagosław

Po komercyjnej klapie Vel Satisa, Renault poszedł na stylistyczny kompromis, mając na względzie konserwatywne gusty klientów, do których adresuje ten samochód. To jedna teoria. Według drugiej, Renault chodzi głównie o uzupełnienie gamy modeli, bez nastawiania się na sukces komercyjny. A ja powiadam: ładny z niego Lexus. Powodzenia.

~Powagosław
Luzacjusz

Najłatwiej byłoby powiedzieć: skoro VW Phaeton poniósł sromotną klęskę, skoro Vel Satisów sprzedało się mniej niż telewizorów kineskopowych w 2010 roku w Japonii, to Latitude przepadnie jak bursztynowa komnata. Ale nadziei, ludu mój. A Renault radzę zorganizować jakąś akcję na facebooku, np. „najnowsze badania wskazują, że kupno Latitude jest w dobrym tonie”.

~Luzacjusz

Renault Latitude – wybierz silnik

Oceny Renault Latitude

Ogólna ocena
4,77
Średnia dla segmentu 4,19
Czy kupiłbyś ponownie to auto?
TAK(100%) NIE(0%)
ZALETY + Stosunek jakość/cena + Całokształt + Brak poważnych usterek
WADY - Ergonomia - Koszty utrzymania - Układ jezdny

Dane techniczne Renault Latitude

Moc silników 130–240 KM
Pojemność silników 2,0–3,0 l
Prędkość maksymalna 196–235 km/h
Przyspieszenie 0-100 7,6–10,8 s
Renault Latitude Sedan

Publikacje o Renault Latitude

Newsy o Renault Latitude

Renault Latitude
Aktualnie przeglądasz Renault Latitude