Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Szukaj

Informacje o Toyota Corolla VI

Toyota Corolla VI
Lata produkcji: 1987 - 1992
Segment: Niższa klasa średnia
Produkowana w latach 1987-1992, szósta generacja modelu oznaczona symbolem E9. Sylwetka nadwozia samochodu została wygładzona, co zaowocowało jego bardziej dynamicznym wyglądem. Od podstawowej odmiany Corolli, odróżniał się pod względem stylistycznym wariant Wagon 4WD (nazywany także Corollą Tercel lub Caribl; wytwarzany w latach 1988-1994), który wyposażony był m.in. w napęd na wszystkie koła. Na niektórych rynkach Toyota Corolla oferowana była także jako Toyota Tazz (Republika Południowej Afryki; po liftingu była produkowana do roku 2006), Geo Prizm (Stany Zjednoczone) i Holden Nova (Australia).
Powagosław

Pytanie, czy to najładniejsza Corolla w historii wydaje się z gatunku tych, na które każda odpowiedź może być zasadna. Ale samo rozważanie tej kwestii o czymś świadczy. Toyota w końcu daje do myślenia i w tym przypadku można pomyśleć, że Corolla prezentuje się całkiem interesująco.

~Powagosław
Luzacjusz

Znając niektóre designerskie fantazje panów z Toyoty, trzeba cieszyć się tym, co mamy. Corolla jest tylko troszkę przekombinowana. Chociaż nie, jest jeszcze amerykańska wersja. Nie wiem czemu, Amerykanie dostali ładniejszą.

~Luzacjusz

Toyota Corolla VI – wybierz wersję

Pokaż wersję z silnikiem:

Dane techniczne Toyota Corolla VI

Moc silników 64–125 KM
Pojemność silników 1,3–1,8 l
Prędkość maksymalna 160–195 km/h
Przyspieszenie 0-100 8,5–17,0 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Toyota Corolla VI
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 178
Koszt ogólny 38,89 PLN
LPG28 PLN
ON28.23 PLN
PB109 PLN
Wydatki serwisowe 33,01 PLN Pozostałe wydatki 12,90 PLN

Publikacje o Toyota Corolla

Newsy o Toyota Corolla