Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Toyota Prius w pigułce

Toyota Prius w pigułce

Sprawdź vin

Sprawdż raport historii auta, podaj numer VIN

Informacje o Toyota Prius III

Lata produkcji 2009 - teraz
Segment: Niższa klasa średnia

Pierwszy masowo produkowany i sprzedawany na całym świecie samochód z napędem hybrydowym, z racji swoich rozmiarów, klasyfikowany w segmencie C (niższa klasa średnia). Debiutował w 1997 roku, bazował na prototypie o tej samej nazwie z lat 1995-96, był też spokrewniony z modelem Echo (amerykańska wersja sedan modelu Yaris). Prius to łacińskie słowo oznaczające "wcześniej". Początkowo model dostępny był tylko w Japonii, w 2000 roku pojawił się też na innych rynkach. Obecnie oferowana jest jego czwarta generacja. Prius odniósł spory sukces nie tylko komercyjny (ok. miliona sprzedanych egzemplarzy), ale i marketingowy (wiele nagród w prestiżowych plebiscytach).

Pierwszy seryjnie produkowany samochód z napędem hybrydowym, marzenie hollywoodzkich gwiazd. Sylwetka przyciężkawa i nieproporcjonalna, ale idea szczytna.

~Powagosław

Śmieszy mnie cała ta ekologiczność Priusa. Panowie z Toyoty trują, że ich auto nie truje. Zapominają, że wyprodukowanie go wymagało zachwiania równowagi ekologicznej w promieniu kilku kilometrów od taśmy montażowej.

~Luzacjusz

Toyota Prius III – Wybierz nadwozie

Dane techniczne Toyota Prius III

Moc silników 98–136 KM
Pojemność silników 1,8 l
Prędkość maksymalna 165–180 km/h
Przyspieszenie 0-100 9,8–11,3 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Toyota Prius III
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 764
Koszt ogólny 28,42 PLN
PB33.89 PLN
PR19.85 PLN
Wydatki serwisowe 4,46 PLN Pozostałe wydatki 9,38 PLN

Publikacje o Toyota Prius

Newsy o Toyota Prius