Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Toyota Prius IV

Lata produkcji: 2016 - teraz
Segment: Niższa klasa średnia

Pierwszy masowo produkowany i sprzedawany na całym świecie samochód z napędem hybrydowym, z racji swoich rozmiarów, klasyfikowany w segmencie C (niższa klasa średnia). Debiutował w 1997 roku, bazował na prototypie o tej samej nazwie z lat 1995-96, był też spokrewniony z modelem Echo (amerykańska wersja sedan modelu Yaris). Prius to łacińskie słowo oznaczające "wcześniej". Początkowo model dostępny był tylko w Japonii, w 2000 roku pojawił się też na innych rynkach. Obecnie oferowana jest jego czwarta generacja. Prius odniósł spory sukces nie tylko komercyjny (ok. miliona sprzedanych egzemplarzy), ale i marketingowy (wiele nagród w prestiżowych plebiscytach).

Powagosław

Pierwszy seryjnie produkowany samochód z napędem hybrydowym, marzenie hollywoodzkich gwiazd. Sylwetka przyciężkawa i nieproporcjonalna, ale idea szczytna.

~Powagosław
Luzacjusz

Śmieszy mnie cała ta ekologiczność Priusa. Panowie z Toyoty trują, że ich auto nie truje. Zapominają, że wyprodukowanie go wymagało zachwiania równowagi ekologicznej w promieniu kilku kilometrów od taśmy montażowej.

~Luzacjusz

Toyota Prius IV – wybierz wersję

Pokaż wersję z silnikiem:

Dane techniczne Toyota Prius IV

Moc silników 122 KM
Pojemność silników 1,8 l
Prędkość maksymalna 162–180 km/h
Przyspieszenie 0-100 10,6–11,1 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Toyota Prius IV
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 66
Koszt ogólny 22,46 PLN
PB22.46 PLN
Wydatki serwisowe 3,44 PLN Pozostałe wydatki 7,05 PLN

Publikacje o Toyota Prius

Newsy o Toyota Prius

Toyota Prius IV