Szukaj

Nieszczelność maski
Seat Altea XL 1.6 MPI LPG 102KM 75kW od 2010

  • Autor: Maciek
  • Kategoria: części blacharskie
  • usterka wystąpiła przy przebiegu 150 tys. km
Maska na połączeniu plastiku (tam gdzie są spryskiwacze) z blachą jest nieszczelna, uszczelka gumowa się zużywa. Nie byłoby to nic ciekawego, gdyby nie fakt, że w najniższym punkcie rynienki z blachy nie był zrobiony otwór (fabrycznie!), przez który woda leje się do komory silnika. Stąd robi się pleśń na macie wygłuszającej, a w moim przypadku przy wygryzionej przez zwierzęta macie woda leje się na korek oleju (stąd potem majonez pod korkiem) i przelewa się na przewody do świec, co skutkuje przebiciem i brakiem możliwości jazdy w większym deszczu.
Rozwiązanie jakie zastosowałem u siebie to wężyk poprowadzony od tego nieszczęsnego otworu w rynience aż do przodu maski w rejony zamka (jest tam takie wgłębienie w obudowie plastikowej, z którego woda potem ścieka na chłodnicę). Dodatkowo wymieniam matę na nieuszkodzoną, bo przy prędkościach autostradowych w wężyku potrafi zrobić się cofka.
Czy usterka wystąpiła u Ciebie?
Wystąpiła: 12
Nie wystąpiła: 1

Wystepowanie tej usterki w zależności od przebiegu

Komentarze

poziom oleju trochę powyzej normy ,na pulpicie przy ostrych zakrętach włącza się lampka informująca że jest słabe ciśnienie oleju. Co może byc przyczyną?
Odpowiedz
Czujnik ciśnienia oleju. Najlepiej oginał.
Odpowiedz
mam na to pomysł. na razie testuje w swoim aucie.
jak zda egzamin to wstawie filmik jak się uszczelnia.
koszt w granicach 20 zl i 30 min pracy.
Odpowiedz
Witam i jakie rozwiązanie?
Odpowiedz
Witam mam podobny problem woda na korku oleju stoi i leje sie po silniku .Brzydkie masło na kroku i wlewie oraz widoczne slady wody w oleju.Mate wygłuszającą wyjąlem calkiem ale to nic nie daje. Czy poradził sobie ktoś z tym skutecznie ? wymiana uszczelki ma sens( wyglada na dobra)
Odpowiedz
Zdemontowałem plastik z maski i uszczelniłem masą antykorozyjną wszystkie otwory. Działa w 100%.
Odpowiedz
Mam podobnie tylko u mnie mata obwisła i powodowała w deszczu Lanie się wody do osłony korka wlewu oleju a przy hamowaniu woda wylewała się na czujnik położenia wału no i postój w deszczu.
Odpowiedz
Seat Altea XL