Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Chevrolet Camaro VI Coupe

Chevrolet Camaro VI Coupe
Lata produkcji: 2016 - teraz
Segment: Auta sportowe

Inżynierowie Chevroleta przy tworzeniu nowej generacji Chevroleta Camaro, dużą uwagę przykładali do poprawienia właściwości aerodynamicznych. Auto mimo wielu podobieństw łączących go z poprzednikiem, wygląda w zestawieniu z nim znacznie bardziej bojowo, i co najważniejsze jest przede wszystkim lżejsze.

Do budowy wykorzystano nowoczesną platformę Alpha, użytą już w nowych Cadillakach ATS i CTS. Została ona jednak aż w 70-procentach dostosowana do potrzeb najnowszego Camaro, co pozwoliło zgubić aż 90 kg masy własnej, w stosunku do tego ile ważył poprzednik. Wnętrze to całkowicie nowa architektura. Użyto lepszych materiałów przy wykończeniu i wprowadzono różne nowinki dla lepszego komfortu jazdy.

W wyglądzie samochodu może niewiele się zmieniło, ale za to karoseria została wygładzona w odpowiednich miejscach, co pozwoliło osiągnąć nieco bardziej spłaszczoną formę. Inaczej przedstawia się zarówno pas przedni, jak i cały tył samochodu. Lampy otrzymały LED-ową technologię, powiększeniu uległ wlot powietrza do silnika w zderzaku. Linia boczna także mimo wielu podobieństw, po głębszym przypatrzeniu się odkrywa trochę inne wyprofilowanie.

Powagosław
Muscle car to jedno z najlepiej sformułowanych określeń oddających charakter samochodu. Sylwetka nowego Camaro to perfekcyjna reinkarnacja snu o tych groźnych, potężnych wozach. Ideał. ~Powagosław
Luzacjusz
Jak oddać słowami to uczucie? Spróbuję. Marek Kondrat płakał na widok nagich piersi Renaty Dancewicz. Trochę mu zazdroszczę, trochę rozumiem. Mam to samo, gdy widzę ten samochód. ~Luzacjusz

Chevrolet Camaro VI Coupe – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Dane techniczne Chevrolet Camaro VI Coupe

Podstawowe parametry Chevrolet Camaro VI Coupe
Liczba drzwi 2
Liczba miejsc 4
Średnica zawracania 11,7 m
Promień skrętu 5,85 m
Wymiary zewnętrzne Chevrolet Camaro VI Coupe
Długość 4784 mm
Szerokość 1880 mm
Wysokość 1340 mm
Rozstaw osi 2812 mm
Rozstaw kół - przód 1610 mm
Rozstaw kół - tył 1604 mm
Wymiary wewnętrzne Chevrolet Camaro VI Coupe
Odległość od siedziska przedniego do dachu 978 mm
Wymiary bagażnika Chevrolet Camaro VI Coupe
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 258 l
Szkic techniczny Chevrolet Camaro VI Coupe

Publikacje o Chevrolet Camaro

Newsy o Chevrolet Camaro