Lista ocen Alfa Romeo 145 (184) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 114 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kristofsgardens@yahoo.co.uk
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
To auto prowadzi sie poprostu doskonale, daje duzo frajdy z jazdy, swietne wyczucie w zakretach, bardzo czuly i pewny uklad kierowniczy, poprostu mega pozytywne zaskoczenie, wspaniale niezalezne zawiesznie dosc sztywne co prawda, wplywa na komfort, ale cos za cos. Naprawde nie chce sie wierzyc ze to przod naped. Bez kontroli trakcji a daje sie pewnie i przewidywalnie prowadzic.Zawieszenie bardzo proste, a dziala wysmienicie ( nie jak...
~Alfisti
Hatchback 1.4 i.e. 90KM 66kW
Świetnie - jeśli chodzi o jazdę. Jest prawdziwie sportowe, zawieszenie świetnie trzyma drogi, a kierownica jest bardzo precyzyjna - no właśnie i tu jest chyba też wada jeśli chodzi o jazdę w mieście (parkowanie, itp.). Bardzo duży promień skrętu (podejrzewam, że Autosanem łatwiej się zmieścić w niejedno miejsce parkingowe), a wiem co mówię, bo Omegą w kombi parkowałem z palcem w d**** i jeszcze mi nosem wystawał. Dlatego tylko \"przeciętnie\",...
~Piacho piesiu1@op.pl
Hatchback 1.6 i.e. 103KM 76kW
Silnik Boxer przez to ze jego układ jest poprzeczny a skrzynia ułozona jest wzdłuż to powoduje ze silnik jest przesunięty w stronę środka pojazdu do tego jest bardzo nisko zaiweszony co pozwala na zachowanie niskiego środka cięzkości a to oznacza tylko jedno: doskonale prowadzenie w połączeniu w wyśmienitym układem kierowniczym daje ogromna satysfakcje w pokonowyaniu zakrętów.
~rigobert
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Znów doskonale.. Podkreślam, jak na tą klasę samochodu. Jest twardo. Gdy przejechałem się kiedyś Corolką lub Meganką z podobnego rocznika, to miałem wrażenie, że te auta bujają się jak kupa w jeziorze. A 145tką śmiało nawet 50/h przez niewielkie rondo i nic nie ucieka :D Ja jeszcze nie miałem potrzeby zmieniać wahaczy, ale jakby co to ich ceny są śmiesznie tanie :)
~MOOksy
Hatchback 2.0 16V Quadrifoglio 155KM 114kW
Trzyma się jak przylepiona, twarda i sztywna, niektórym może to przeszkadzać, ale dla mnie w sam raz :) kierownica bardzo leciutko chodzi. Promień skrętu... no cóż pozostawia wiele do życzenia w ciasnych uliczkach nie wszędzie się zmieścimy, a i czasem zawracając będziemy robić to na 4 a nie na 2 razy, ale kto by się przejmował :)
~Matti
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
Samochód doskonale prowadzi się po drodze, nie ma problemów z myszkowaniem. Jednym minusem jest słabe zawieszenie, ale to raczej minus dróg, bo po autostradzie czy innej dobrej drodze to aż chce się jechać. Przecież nikt nie będzie robił zawieszenia od terenówki w aucie klasy średniej.
~Andrzej145
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Nic dodać nic ująć było ok. Samochód dobrze trzymał się drogi zarówno na prostej jak i na zakrętach. Zawieszenie dość sztywne ale nie było to aż tak dokuczliwe. Wymienione były raz przy przebiegu ok 60 000 wahacze oraz końcówki. Zastosowałem zamienniki Febi blinstein.
~rav145
Hatchback 1.4 i.e. 90KM 66kW
Nie znam innego cywilnego samochodu o takim wyważeniu i tak niskim środku ciężkości. Poprostu jedzie jak przyklejona do drogi. Fotele trzymają jak kubły. Prawdziwa frajda. Jak straci na prostej to napewno nadrobi na zakrętach, nie dając innym szans "i to na fabrycznym zawieszeniu"!!!
~Kamil97
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Prowadzi się świetnie. robi to co mu kierowca każe. można bez obaw wchodzić w zakręty z dużą prędkością. wahacze, drążki są bardzo wytrzymałe. amortyzatory nie wytrzymują na naszych drogach wylewają co 40 - 50tyś. koszt 150zł szt. monroe :)
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 145
12,3
~Jan Kowalski
Hatchback 1.6 i.e. 103KM 76kW
Układ jezdny jest super, prowadzi się rewelacyjnie. Jest niska i szeroka. Świetnie trzyma się drogi. Przy 150km/h prowadzi się jak po sznurku. 200km/h też się rozpędzi i też się dobrze prowadzi. Oczywiście pod warunkiem dobrego stanu zawieszenia.