Lista ocen Alfa Romeo 145 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW 1996-2000 (58) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~corle... w razie pytań piszcie corleone0@op.pl
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
Włoszka potrafi troche łyknąć zwłaszcza w mieście. Nie polecam ciśnięcia do deski. Wówczas potrafi spalić 13 litrów. Ale powtarzam... Przy naprawdę agresywnej jeździe. Przy spokojnej... W mieście 10,5, trasa 7 (zwłaszca na autostradzie). Naprawa może pochłonąć troche mamony. Przykładowo: - klocki tył 240zł - klocki przód 190zł - tłumik ( składa się z 3 i są w komplecie) od 500 do 1000zł - rozrząd od 300 do 500zł - wycieraczka tylnia...
~snajki30@interia.pl
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
I tu zaczyna sie gehenna, pali jak smok wcale nie mam ciezkiej nogi, ceny oryginalnych czesci powalaja-sa wysokie, natomiast zamienniki slabej jakosci, np sonda lambda - zamiennik po wymianie zamiast robic odczyty w pelnej skali zatrzymala sie na jednej wartosci
~YouMustDie
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
Nogi nie mam zbyt lekkiej ale spalanie wydaje mi sie duze ale bardzo proporcjonalne do mocy.. Inne auta 1,4 raczej wiekszych szans nie maja .. Auto porownywalne przyspieszeniem do 1,6 i 1,8 .. Wydaje mi sie ze na 1,4 10 litrow spalanie przy normalnej jezdzie to tak sobie...
~kristofsgardens@yahoo.co.uk
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
Jak kazda Alfa z benzynowym silnikiem spali swoje, natomiast mysle ze, za stosunkowo dobre osiagi i frajde jakie to auto oferuje swojemu wlascicielowi spalanie znajduje sie w normie. Wkocu nie kupujesz Alfy tylko ze wzgledu na tabele spalania.
~Adam Z
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
Heh, nie ma co opowiadać o ekonomiczności, gdy się jeździ Alfą Romeo. 10 litrów benz średnio to jest norma, ale ja mam gaz więc i tak jeżdżę taniutko i polecam takie rozwiązanie, bo to duża oszczędność w tym przypadku a naprawdę żaden wstyd.
~snajki30
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
jak na silnik tej pojemnosci.....rewelacja miasto maks 8 na trasie utrzymujac srednio 100/110km/h za 60 zl przy cenie paliwa 4,54 udalo mi sie zrobic 280 km, fak zatankowalem 98bez bp i chyba taka liczba oktanow byla
~Phil
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
ceny nie najtansze;( ale jest duzo zamienników:) , stosując zamienniki można utrzymać koszty w ryzach, duzo czesci pasuje od fiata ( są 50%tańsze:) ) jak sie nie "depta" to mało pali, pali adekwatnie do ciężkości prawej stopy
~Przemek thang_pol@wp.pl
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
w mieście pali w granicach 8-9 l, na trasie przy stałej jeździe 130 km/h - schodzi poniżej 7l. Ceny częsci do tanich nie należą, ale po co robić wszystko na oryginałach skoro zamienniki niczym się nie różnią poza ceną :)
~bebol2@wp.pl
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
jak się troche podepta po gazie to wskazówka zbliża się dosyc szybko w strone E, ale przy normalenj ekonomicznej jeździe nie można narzekać (chociarz przy dzisiejszych cenach paliwa ...)
~lukas, lukaszbox.ite.pl
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
smok smok i jeszcze raz smok. 10l spokojnie zasysa w mieście. Denerwująca jest wskazówka paliwa, w której rezerwa się zapala jak dla mnie za wysoko, tuż pod kreską oznaczającą 1/4 baku. Ceny napraw rozsądne