Lista ocen Alfa Romeo 147 Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW 2000-2010 (53) - Silnik

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Koniczek
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Wysoka kultura pracy, jak na tą pojemność przyzwoite przyspieszenie ( 10,2 - 100 km/h) i za duże zużycie paliwa, średnio 10 litrów. Najlepszy mój wynik: na trasie w lecie 3 osoby z klimatyzacją włączoną 6,9 l. Niestety przy przebiegu 55000 km pękł pasek rozrzadu.W serwisie naprawa miała kosztować od 6000 do 9000 zł. Podziękowałem. Uszkodzone 14 zaworów. Tłoki OK.Koszt naprawy w zaprzyjaznionym warsztacie to 2600 zł. W cenie wliczona cudem...
~Wojtek
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Kto chce szybko startować spod świateł musi pamiętać żeby na wejściu podkręcić do co najmniej 2 tys. obr. Tak samo przy wyprzedzaniu - zredukować i pedał w podłogę. Od 4 tys. obr. pokazuje pazur. W innych przypadkach leniwie się rozpędza. Głośna praca przy rozruchu (klekot), to standardowy chyba problem regulatora faz rozrządu - ustępuje po chwili nagrzania silnika. Generalnie silnik (u mnie) lubi od czasu do czasu nierówno pracować na biegu...
~mtrans
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Silnik pracuje doskonale, jest bardzo elastyczny i zapewnia dobre przyspieszenia. Spokojnie kręci sie do 6-7 tys obrotów, co daje mu dużą przewagę nad innymi pojazdami. Bez problemu można osiągnąć prędkość ponad 200km/h. Osobiście jechałem już 215km/h. Leję benzynę 87 oktan, jest droga ale silnik pracuje nieporównywalnie lepiej. Niestety to pierwszy mój samochód, w którym tak często sprawdzam poziom oleju, zdarzyło się, że po dynamicznym...
~M.
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Bardzo przeciętna jednostka. Te 120 koni gdzieś tam jest, ale do współpracy zbyt chętnie się nie rwie. Kiepska elastyczność. Jedyny plus to jako taki dźwięk. Bardzo wysokie, jak na durne 1,6 spalanie. W cyklu miejskim, przy trasach po ok 10 ok km z włączoną klimatyzacją spala ponad 11 litrów (mowie konkretnie o tak zatloczonym miescie jakim jest Warszawa). Jak dla mnie silnik pozbawiony zalet.
~kk
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Porzednik pracuje chyba w serwisie Alfy ! powiem tak ; narazie brak awari twu twu, samochód wyłącznie dla kobiet - poprzez sylwetkę, styl jazdy- łagodny, oraz pedały gazu itd, są zbyt blisko siebie, w zimowym obuwiu naciska sie nieraz dwa na raz, może dlatego że włoch tam mają lżej. ja mam Zafirę 2006 1.8 140 koni, lecz Alfa jest szybsza. niestety. polecam dla DAM.
~pw
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Typowy silnik wysokoobrotowy, w niskim zakresie praktycznie nic się nie dzieje. Dynamiczna jazda wymaga wkręcenia go na obroty, a to od razu podnosi spalanie... I do tego ten dźwięk, powyżej 4000obr/min jest po prostu niesamowity jak na tą pojemność. Silnik luźno pasowany, więc należy regularnie sprawdzać poziom oleju.
~Michal A.
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Jedyny samochód który przyśpiesza płynnie od 1000 obr na min nawet na 5 biegu. Przyśpieszenie dobre do 160 km/g i zadzwiająco dobre powyżej. Niestety po 1 dniu jazdy silnik był do wymiany. Ale udało sie go zrobić po tańszych kosztach. W sumie za 6 letnie auto z nowym silnikiem zaplacilem 22000 tys
~Majkelxxxfuracz
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Sądzę ,że jak na auto o masie ponad 1300kg silnik radzi sobie nieźle. Szczególnie miłe odczucia uzyskamy przy jeździe na wysokich obrotach (fazy rozrządu zmieniają się płynnie w obrębie 4500obr/min).Radzę korzystać z wysokich obrotów dla radości z jazdy. Wadą tego silnika jest ogromne zużycie oleju.
~wibik
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Silnik przy niskich obrotach pracuje jak meleks, żwawo się wkręca na wyższe obroty, które uwielbia. Przy maksymalnych obrotach nie ma wrażenia męczenia, "katowania" - on to po prostu lubi. Kultura pracy rewelacyjna, akustyka silnika i wydechu super.
~Darosama
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Lubi olej, nie ma co ukrywać w moim przypadku na 7 tyś. spalił ok 2L oleju. Trzeba go pilnować jak oka w głowie, co 1 tyś. sprawdzać stan. Silnik charakteryzuje się wysoką kulturą pracy i elastycznością oraz bardo dużą dynamiką.
Alfa Romeo 147 Hatchback