Lista ocen Alfa Romeo 156 I Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW 1997-2003 (102) - Całokształt

Na liście zabraknie 85 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~darek
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Samochód jest jedyny w swoim rodzaju. Jestem pierwszym właścicielem. Wymieniłem po raz pierwszy sprzęgło dopiero po 330tys km przebiegu podobnie było z amortyzatorami. Zawieszenie psuje się tak jak w każdym samochodzie używanym na polskich drogach. Jedyna wada to rozrząd, konieczność wymiany co 70tyś km. Generalnie samochód idealny genialny i wspaniały, nie zamieniłbym się nigdy na żaden inny. I´m lovin it!!!
~mati018@op.pl
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Jest to autko w sam raz dla 4-osobowej rodzinki, jednocześnie gdyby tatuś chcial wyskoczyć się pościgać ;) silnik dysponuje dużym zapasem mocy i nie będzie odstawał od kolegów w bmw czy hondzie!! Jednym słowem....ciężko ją określić, ma temperament, zarówno pod maską jak i na zewnątrz, a z odpowiednim ospojlerowaniem nikt nie przechodzi obok obojetny!! Pozdro dla wszystkich miłośników marki
~waran@intertele.pl
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Mam taką usterkę.Wskaznik temp.płynu chłodzącego wachluje sobie w czasie jazdy od 90 do 70 stopni.W serwisie po wymianie wskazników i sprawdzeniu układu chłodzącego wciąż to samo.Drapali sie po głowie i napisali pismo do siedziby firmy co z tym zrobić (przynajmniej tak powiedzieli).Czekam na informację (jak się sam nie odezwę , to się pewnie nie doczekam).Może ktoś miał taką "zagadkę".Proszę o informację.
~znawca
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
auto bardzo ladne ale i bardzo tandetne jakosc wykonania i uzyte materialy a co za tym idzie trwalosc i niezawodnosc na bardzo niskim poziomie a sa to w naszych realiach (dziurawe drogi,kiepski serwis) cechy bardzo wazne!!!!do tego wysokie ceny napraw i czesci!!!!!!!!szkoda gadac!!!!!nie polecam nikomu kupna tego samochodu szczegolnie ze reszta to tez zadna rewelacja!!!!!!!!!
~tomrkar
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
powiem tak mialem wczesniej jtd kupionego w przydroznym komisie nawalal jak ch.....a ta obecna sprowadzilem osobiscie od 1 wlaasciciela z wloch tylko jednego tam miala troche mnie przebieg przerazil ale serwisowana co 20 tys. do 215000km nie zaluje zakupu nic sie nie dzieje sprawuje sie super zaczynzlem od alfy i chyba inna marka jezdzil nie bede
~Kamil
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
To auto jest prawdziwą pułapką. Kusi wyglądem i osiągami ale zabija domowy budżet kosztami utrzymania. W ciągu 3 miesięcy użytkowania zepsuł się przepływomierz, rozrusznik, cent. zamek, immobiliser i zawieszenie. Brak słów. Przyznam że jazda sprawnym autem to przyjemność, ale trzeba mieć do niego anielską cierpliwość.
~mazoor7@o2.pl
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
W zasadzie to musze byc zadowolony bo porzedni właściciel wymienił silnik, kompletne zawieszenie, tarcze i klocki, wiec mój wkład w samochód był absolutnie zerowy. No a jaka radość kiedy pojechałem na przegląd i powiedzieli mi że praktycznie wszystko jest w idealnym stanie :) nawet to zawieszenie na polskich drogach wytrzymuje.
~kempas@poczta.onet.pl
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
156 SW jest sliczniutkie, można w tej bryczce mimo jej kilku wad się zakochać. Niestety nie jest to tanie auto ale warto. Mały bagażnik. Bardzo dobrze trzyma się drogi, ma super przyspieszenie, piękny pogłos silnika. UWAGA - autoryzowane serwisy ( np. Konrys B- stok ) strasznie zdzierają i mimo to nie robią wszytkiego !!!
~Logun
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Auto które ciężko ocenić cyferkami, na papierze lepiej pewnie pod każdym względem wygląda choćby zwykła octavia. Ale to Alfa nie zostawia człowieka obojętnym raz się ją kocha, a kilka chwil później chce zepchnąć do rowu i podpalić. Myślę że za parę lat w wersji V6 może to być ciekawy youngtimer.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 I Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
9,5
~mick1@wp.pl
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Wspaniałe auto! Jednak polskie drogi odbieraja radosc z jazdy. Poza tym podwyzszaja znacznie usterkowosc calkiem niezlego zawieszenia. Niestety w serwisie tanio nie jest... Czasem mnie bardzo denerwuje czestotliwosc wizyt w serwisie, ale kocham mimo wszystko ten samochod :) Polecam, ale tylko koneserom.
Alfa Romeo 156 I Sedan