Lista ocen Alfa Romeo 156 I Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW 1997-2000 (34) - Ergonomia

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~majster
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Włoskie auta projektowane są tak, że najpierw ma być ładnie, olśniewająco - a potem dopiero (jeśli się uda) ergonomicznie i użytecznie. Zero uchwytów na napoje - Coca Cole trzymam między nogami, z kawą nie polecam ;), pokrętło od wysokości świateł zawsze zasłonięte dźwignią od kierunków, podłokietnik jest tak niewygodny, że nikt go chyba nie używa, bardzo mały schowek przed pasażerem - tyle minusów. Wnętrze jest bardzo minimalistyczne,...
~yaro
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
To jest to co tak bardzo przekonuje mnie do tej marki - Ergonomia :) Wszystko mam pod ręką, cała konsola skierowana jest na kierowcę i patrzy na niego licznikami schowanymi w tubach i pozostałymi wskaźnikami na środkowej konsoli. Trzymając prawą dłoń na lewarku zmiany biegów wszystko mam pod kontrolą, od nawiewu aż po radio, światła awaryjne i małą półeczkę na drobne przedmioty.
~Tobiasz
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Przy moim wzroście (175 cm) podróżuje się bardzo przyjemnie, nie brakuje miejsca. Pasażerowie z tyłu mogą nieco narzekać na brak miejsca na nogi. Decha rozplanowana bardzo fajnie, wszystkie wskaźniki w dobrym miejscu. Kpiną jest bagażnik, który nie dość, że przez wysoki próg załadunku jest zupełnie niepraktyczny, to na dodatek jest bardzo mały.
~Q
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Wszystko ok oprócz umiejscowienia zapalniczki. Niektóre wtyczki po prostu nie wchodzą jak należy, większość z nich też jest sporych rozmiarów i w tedy jest problem przy wrzucaniu piątego biegu. Dla mnie to spory minus. Nie wspomnę o braku jakichkolwiek uchwytów na kubki, czasem doprowadza mnie to do szału.
~Noriaki
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Auto wewnątrz bardzo wygodne. Duża możliwość regulacji foteli z przodu. Regulacja kierownicy jak w większości aut- góra dół. Ogólnie rzecz biorąc nawet dłuższa trasa w tym samochodzie nie jest dla kierowcy męcząca.
~Bartek
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Wszystko pod ręką, wygodne, dobrze wyprofilowane siedzenia, deska rozdzielcza skierowana na kierowcę, fajne podswietlenie ( z mozliwoscia ustawienia natezenia światła ), czytelne i łatwe w obludze guziki, duze pokrętła.
~bizoonix
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Widoczność wskaźników, ułożenie przełączników i regulacji jest dość intuicyjne i podręczne - nic nie wymaga zbytniej gimnastyki od kierującego. Do radia można dosięgnąć palcem trzymając ręke na gałce biegów.
~Nikname
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Przydało by się więcej schowków i trochę więcej miejsca na tylnej kanapie. Auto jak dla mnie jest dla 4 nie dla 5 osób. 5 osoba z tyłu siedzi bardzo nie wygodnie
~Paweł Krasowiecki
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Wszystko jest jak w uszytym na zamówienie i wymiar garniturze!! PERFEKCJA!! Nigdy się nie zastanawiałem co gdzie mam, wszystko jest pod ręką.

Usterki Alfa Romeo 156 I

Alfa Romeo 156 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Michał
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Wszystko pod ręką, kierownica genialnie leży w dłoniach. Już po paru sekundach kierowca wie co gdzie jest i jak się to obsługuje.
Alfa Romeo 156 I Sedan