Lista ocen Alfa Romeo 156 I Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW 1997-2000 (36) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~yaro
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Dałbym 5 gdyby nie fakt, że podczas deszczu bardzo szybko parują szyby, głównie przednia i powiem szczerze że do tej pory nie znalazłem jednoznacznego patentu na poradzenie sobie z tym problemem. Pomimo kombinacji z różnymi ustawieniami efekt nie jest zadowalający i trzeba się naprawdę mocno starać żeby znaleźć ustawienia które zniwelują parę i przez długi czas będą sobie z nią radziły bez ingerencji kierowcy. Inna sprawa - fiaty, tym samym...
~majster
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Ogrzewanie działa, w lecie lepiej a w zimie trochę gorzej ;) W benzynowych jest lepiej, w dieslu trzeba się przyzwyczaić do długiego i średnio efektywnego nagrzewania albo płacić za Webasto czy Eberspachera. Co do wentylacji to jest klima automatyczna, która też działa, a jak! ;) Ja klimy nie lubię, wolałbym szyberdach. Poza tym średnio jadąca 105ka po włączeniu klimy robi się w ogóle nie jadącą 105ką.
~Noriaki
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Tutaj można dać 5. Ogrzewanie auta bardzo dobre. Nagrzewa się dość szybko i nie ma z nim problemów. W lecie klimatyzacja również dobrze się spisuje. Wystarczy tylko dbać o nią jak w każdym samochodzie z klimatyzacją.
~Bartek
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Jak to diesel nagrzewa się baardzo długo...było by \'źle\' ale plus za nawiewy dla pasażerów na tylnej kanapie. Nieźle z pomoca klimy odparowuje przednia szyba, podgrzewane lusterka - tez robią robotę.
~Damian p
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
No niestey - zimą po uruchomieniu silnika 5 minut trzęse się z zimna, po kolejnych 5-ciu zaczynam czuc cieplo.. Duży skok temperatury między ciepłym a zimnym nawiewem w klimatroniku na ręcznym.
~Tobiasz
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Po prostu w porządku. Samochód mógłby się nagrzewać nieco szybciej w zimę, przydałby się grzane fotele, bo w przy skórze w zimę można przymarznąć. Niemniej jest okey.
~Nikname
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Ogrzewanie działa bez zarzutu, tak jak i klima natomiast otwory nawiewu są odrobinę za małe, dlatego chcąc szybko ogrzać bądź schłodzić wnętrze użyć trzeba wyższego stopnia nawiewu
~szczepan
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
generalnie w zime jeździłem w kurtce i czapce. zamarzał mi od srodka. zamki w drzwiach oczywiscie pozamarzane.niby zima, ale w innych autach nie miałem problemu w tym samym czasie.
~plost@wp.pl
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
mialem klopot z termostatem, jak się okazao chyba byl tam od nowości, po wymianie piecyk tak jak trzeba, klimatronik bez uwag, co więcej nawiew do tylu dla pasażerów super sprawa
~bizoonix
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Nigdy nie uświadczyłem działającej klimatyzacji ze względu na usterki układu - nieszczelność przewodów, potem chłodnicy. Auto nagrzewa się bardzo wolno.
Alfa Romeo 156 I Sedan