Lista ocen Alfa Romeo 156 II Sedan (39) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ALFAALFA
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Opinie, że Alfa 156 jestawaryjna to czarny PR handlarzy rzęchów z RFN. Moje auto ma co prawda dopiero 80.000 km ale ma już ponad 6 lat. Dotychczas psuły się w zasadzie drobiazgi, jeżeli naprawy serwisowe można nazwać naprawami. Klocki, tarcze, żarówki itp. W zasadzie jedynym problemem jest znalezienie dobrego warsztatu, osoby która się zna na włoskich samochodach. Ceny w autoryzowanych serwisach potrafią zdziwić ale nie jest tak źle, wiec...
~Andrzej
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Drobiazgi sie zdarzaja. Czasem zatnie sie na chwile otwieranie elektryczne szyby, ktora byla dluzszy czas nie ruszana, cos zapiszczy, zabuczy w klimatyzacji (trzeba przesmarowac lozysko) zapali sie kontrolka od przepalonej zarowki by za moment zgasnac (mimo, ze zarowka caly czas dziala), zima mozna latwo urwac tylna klamke. Tego typu rzeczy, nic co by unieruchomilo auto.
~T.północ
Sedan 2.0 i 16V JTS 165KM 121kW
z drobiazgów padają dość często żarówki postojowe, nawet dwa razy w roku, koszt nie jest duży ale zawsze coś, radio najwyżej średnie, po nocy wszedłem do auta włożyłem płytkę i jazda, jak zgasiłem silnik płytka już nie wyszła trzeba było odłączyć od akumulatora, kierownica szybko się wyciera, słabe styki dlatego w wielu modelach pali się kontrolka poduszek gdzie auto nie było bite.
~Jakub
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
Niestety zdarzają się Większość z nich da się jednak szybko usunąć. Budowa auta pozwala samemu rozprawić się że sporą ilością występujących problemów . Ponadto bardzo duża baza wiedzy i alfie jest dostępna na forach internetowych gdzie fani marki pokazują często krok po kroku jak ominąć autoryzowany serwis przy drobnych awariach.
~mgrMafia
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
często przepalające się żarówki świateł pozycyjnych, ponieważ posiadam ksenony nie wypowiem się o światłach mijania, zimą często przymarzają szyby i nie da się otworzyć, kolejną usterką jest wężyk podciśnienia koszt naprawy 10 zł i samodzielna wymiana w 10 min bez ubrudzenia się i znajomości podstaw wszechświata motoryzacji, każdy to może zrobić
~alfistanow
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Mam go od niedawna, więc jeszcze nie zauważyłem jakiś usterek. Boje się o jego opinie ale podejrzewam, że to jest mit. Auto jest bardzo precyzyjnie wykonane, wiec dlaczego miało by mnie zawieść. Sam jeździłem wieloma rożnymi \"włochami\" i o każdym mówiono że jest awaryjny. prawda jest , że auta niemieckie mnie bardziej (kosztowniej) zawodziły.
~Krzysztof z Bydgoszczy
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Kilka razy żarówki, a ich wymiana to droga przez mękę. Kilka razy zawieszenie, tu były wyższe kwoty, ale w sumie to nie typowe usterki, lecz przyspieszone zużycie wskutek fatalnego stanu dróg. Czasami "głupieje" komputer, dając nieprawdziwe komunikaty (np. o braku oleju, mimo że świeżo po przeglądzie i wymianie oleju).
~Mariusz z Bielska
Sedan 2.4 JTD 175KM 129kW
ciężko wymienia się żarówki z przodu, ale da się samemu, są inne marki że tylko serwis, autko 3 letnie czasem przy przyspieszaniu (przy pewnych obrotach silnika) zdarza się lekkie drżenie w drzwiach ? chyba tak coś dryga, ale czasem
~Alfa 156 1.9 JTD 8v
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
Z drobiazgów to raczej nigdy nic się nie psuje w autach zawsze jak się coś popsuje to jest to raczej poważna usterka
~Trzaska Zbig
Sedan 1.8 i 16V T.Spark 140KM 103kW
pare razy sie zepsuło cos w silniku ale wszystkie auta sie przeciez psują.Zawieszenie nówka po wymianie i tez juz nie ma prtoblemów
Alfa Romeo 156 II Sedan