Lista ocen Alfa Romeo 156 II Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW 2003-2006 (16) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Bez mrugniecia okiem daje 5. Nie jezdzilem lepiej trzymajacym sie drogi, przednionapedowym sedanem. Na sliskiej nawierzchni lub z duzej gorki ma nawet tendencje do lekkiej nadsterownosci. Auto wrecz prowokuje do szybkiego pokonywania zakretow i na kretej trasie nieraz zostawialem z tylu mocniejsze auta. Alfa ma tez calkiem dobre hamulce. Ogolnie daje duzo radosci z prowadzenia i namiastke naprawde sportowych doznan :)
~Himen
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Prowadzi się jak po szynach, Pełne połączenie z kierowcą, a do tego jest całkiem komfortowe. Jednak drogie w naprawach i ... pomimo kupywania droższych części szybko się poddaje i do ucha dochodzą jakieś stuki i tym podobne. Polskie drogi, wystające na 5 cm studzienki i równie głębokie koleiny na głównych drogach. Ni zawsze idzie je ominąć.
~Radosław
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Zawieszenie jest dość twarde, ale przyjemne, trochę komfortu można tu znaleźć. Rewelacyjny układ kierowniczy, żeby wykonać pełny skręt kół w którąś ze stron, wystarczy jeden obrót. Bardzo fajnie jeździ się w zakrętach, świetnie trzyma się drogi. Niektóre sportowe auta mogą zazdrościć Alfie.
~alfistanow
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Coś niesamowitego. Komfort jest najwyższej klasy. Jeździłem Mercedesem, VW, Volvo, BMW, Fordem, Fiatem i Chevroletem ... Jak nie wierzcie umówcie si na darmową jazdę próbną w salonie :-) Mam nadzieję, że nie będzie się za często psuło ...
~Krzysztof z Bydgoszczy
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Trzyma się drogi świetnie, nie zarzuca tyłu przy ostrym braniu zakrętów.Ma jednak delikatne zawieszenie i na polskich drogach równa się to okresowym wizytom w serwisie i wydatkom (mi wyszło na razie 2 x ok. 1000 zł za wymianę raz stabilizatora, raz łożyska).
~Wielkopolanin
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Zawieszenie świetne, ale nie na polskie drogi. Kilka dziur i już coś wali, stuka brzęczy. Na równe autostrady i równe kręte górskie drogi nie ma lepszego zawieszenia. Takich dróg niestety prawie nie ma w Polsce.
~mgrMafia
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
układ jezdny jest bardzo dobry jednak ukazuję swoją słabość zaraz po najechaniu na nierówność, słabe zawieszenie z tyłu jak na tak duże auto, przy 5 osobach i bagażach często się zdarza że koła obcierają
~Kamil Bernacki Piotrków
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Rewelacja.prowadzenie to bajka, zakręty pokonujemy bez obawy że nas wyniesie z drogi. Ruchy kierownicą precyzyjnie kierują autem.
~ALFAALFA
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Nie jechałem jeszcze lepszym no chyba że nowym VOLVO s 40, ale przy prędkości powyżej 100 km/h Alfa wygrywa nawet z VOLVO.
~konrad156
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
perfekcyjny wielowahaczowe zawieszenie robi swoje! do tego jest fabrycznie obiżone zawieszenie...kosmiczne doznania.
Alfa Romeo 156 II Sedan