Lista ocen Alfa Romeo 159 (354)

~Lampard, llampka@gmail.com
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
To najlepszy samochód jakim jeździłem i jakim długo jeszcze będę jeździł - przynajmniej do premiery następcy. Auto zachwyca już od pierwszego spojrzenia, potem odbiera Ci dech, kiedy wpadasz w trans prowadzenia, a na końcu serce, kiedy kładziesz się spać z myślą, jaką to doskonałość zostawiłeś w garażu. Jak inaczej można mówić o samochodzie, którego wad po prostu po pewnym czasie nie dostrzegasz? Polecam.
~Mac
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Poki co genialne auto. Przesiadlem sie z mercedesa, ktory mial byc bezawaryjnym autem. Nie byl. Alfa poki co mnie nie zawiodla i mam nadzieje, ze tak zostanie. NIE SLUCHAJCIE OPINII FACHOWCOW! Dla mnie jedynym mankamentem jest troszke za slaby silnik, ale apetyt rosnie w miare jedzenia. Kolegi Avensis 1.8 (benzyna 147KM) w miescie oglada moja rure wydechowa. Nie ma startu. Na trasie przy 170 jest odwrotnie, pytanie jak czesto jezdzisz 170?...
~rm@czerwonakarta.pl
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Polecam. Mam wersę Distinctive Q-Tronic z dużą nawigacją - polecam!!!. Miałem kupić nowego passata za 85.000zł (z USA - bo są tanie) i wybrałem Alfę płacąc 120.000zł - nie żałuję ani przez chwilę - mimo kilku wad, o których pisałem. Jest dużo pięknych aut ale ten samochód...:-))) również w środku - jego kierownica na którą się patrzysz podczas jazdy czyli najważniejszy alement - super!
3,4
~Yossarian
Sedan 1.9 JTS 160KM 118kW
Jest wiele prawdy w twierdzeniu że alfę kupujesz sercem nie głową i gdy nią jedziesz to czujesz się jak milion dolarów, mimo to że inni uważają że masz syndrom bitej żony. Nie ma drugiej marki w tym zakresie cenowym która wzbudza tyle różnych emocji. Jeżeli twoje oczekiwania to radość z jazdy i lubisz jak za twoim samochodem częściej niż w innym wypadku oglądała się płeć nie tylko brzydka to wszystkie mankamenty nie będą miały żadnego znaczenia.
~pch@vp.pl
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
jeżeli ponad wszystko cenicie radość z jazdy i lubicie otaczać sie niebanalnymi rzeczami to AR jest samochodem dla was - do domu z pracy zawsze wracam dłuższa droga :-). Niestety jest to auto któremu nadal trzeba wybaczać - w moim przypadku są to drobne usterki. Poza tym jest mniej praktyczne niż konkurenci. Generalnie AR zasługuje na 4 w ocenie obiektywnej. w ocenie subiektywnej dodaję jeszcze 1pkt za wygląd. Uważam że sw jest najładniejszym...
~wręcz zakochany
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Każda droga za krótka :)))) Naprawdę genialne połączenie komfortu i pewności prowadzenia. Koncepcja francuska & niemiecka w jednym. Jeśli masz w rodzinie drugiego kierowcę (u mnie jest) chyba nieuniknionym skutkiem ubocznym posiadania 159 jest pełzający konflikt kto będzie jeździł ;)))
~Krzychol
Sportwagon 1750 TBi 16v 200KM 147kW
Samochód zakupiłem niecały rok temu od pierwszej właścicielki z polskiego salonu. Samochód został wyprodukowany w 2010r, jednakże pierwsza rejestracja miała miejsce dopiero w 2012r. Nie przyznaję oceny doskonałej ponieważ jak każde auto również 159 posiada kilka mniej lub bardziej rażących niedoskonałości, ale o tym napomnę później w poszczególnych sekcjach.
~Mateusz
Sedan 1.8 MPI 16v 140KM 103kW
Zdecydowanie nie jest to jednostka napędowa, która pozwoli nam być pierwszym spod świateł ale w ciągu 5 lat użytkowania ani razu mnie nie zawiodła. Jest prosta, łatwa w serwisowaniu oraz wbrew niektórym opiniom dobrze toleruje instalacje gazową. Zero problemów. (Silnik)
4,1
~MrG
Sportwagon 2.0 JTDM 16v 170KM 125kW
Genialne auto, świetna linia, która mimo wieku się nie starzeje. Alfa jak prawdziwa Włoszka, bywa kapryśna i ma wady, ale da się je wybaczyć zważając na jej zalety.

Usterki Alfa Romeo 159

Alfa Romeo 159 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

2,4
~Ośmiornica
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Dwie gwiazdki za całokształt wywalczył niezawodny silnik 1.9 JTDm. Tylko on nie zawiódł.