Lista ocen Alfa Romeo 159 Sedan (141) - Silnik

Na liście zabraknie 80 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
1.9 jtdm 150 km uważam, że to trwała jednostka i dynamiczna. Kultura pracy jak na starej konstrukcji diesla na dobrym poziomie. Oczywiście demon prędkości to to nie jest i wiadomo, że 2.4 dostarcza najwiecej radości z jazdy. 2.0 jtdm 170km to w tym samochodzie idealny kompromis pomiędzy ekonomią spalania a dynamiką jazdy
~Meowcheck
Sedan 1.8 MPI 16v 140KM 103kW
Dobra kultura pracy, niebyt dynamiczny, ale do normalnej jazdy i pokonywania dużych odległości w zupełności wystarczy. Jedynie przydałby się 6-ty bieg. Zdarzyło się kilka usterek, głównie czujniki, przepływomierz, standardowy wyciek z chłodniczki oleju. Trzeba także pamiętać o kontroli luzów zaworowych przy przebiegu 150 tys km
~rm@czerwonakarta.pl
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Silnik mimo małej pojemności jest niesamowity. Praktycznie zero turbodziury, dobrze zestrojony z automatyczną skrzynią biegów. Niestety klekot diesla jest tutaj słyszalny (przynajmniej w porównaniu z Audi 2.5TDI którym jeździłem poprzednio) zwłaszcza na zimnym silniku - ale mniejszy niż np. w nowym BMW 5 3.0D.
~ana
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Niezwykły silnik po tuningu elektronicznym miał 180 KM i prawie 400 Nm + po zrobieniu wydechu na akcelerometrze: 6,95 s do setki/ pędkość max. 240km/h. Miałem 2 alfy 156 benzyna, ale to jest po prostu cudo. Wróciłem dzis z trasy z Poznania - przy stałej prędkości 200 km/h można utrzymać spalanie na poziomie 7,5 l - szok!!!
~kruchy
Sedan 1.8 MPI 16v 140KM 103kW
Jednostka mogła by mieć więcej koni, niemiej jednak pozwala cieszyć się jazdą, jest wystarczająco dynamiczna. Dobrze znosi LPG ewentualne problemy muszą wynikać ze złej eksploatacji, lub zużycia jednostki. Naprawy nie są bardzo drogie wbrew opiom, a spalanie jest bardzo przyzwoite, zwłaszcza z LPG
~Krzysiekm
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Sam silnik nie jest zły w zależności od stylu jazdy spalania od 6-8 litrów oleju napędowego.silnik dosyć kłopotliwy w serwisie , poczynając od Dpf , kolejno zapychające się klapy wirowe , stukające koło pasowe na wale , wtryski które się zapiekają i nie da się ich wyjąć bez specjalnych przyrządów
~Wojciech
Sedan 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Moj silnik ma 210KM, tylko nie ma tej wersji tutaj do wyboru. Bardzo dobry silnik ze wspaniałym brzmieniem. 5 cylindrów w rzędzie jak dla mnie brzmi lepiej, niż R6 i V6. Motor zapewnia optymalną ilość mocy i momentu obrotowego, aby w miarę sprawnie poruszać tę dość ciężką jednak budę.
~Darkman
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Silnik to bardzo udana konstrukcja, bezawaryjny, elastyczny, kulturalnie pracuje i jest wystarczająco dynamiczny. Wydaje mi się, że trochę dużo pali, ale jeżdżę dość szybko. Minusem jest konieczność czyszczenia zaworu EGR dosyć często (średnio co ok. 25 tys. km), ale może inne diesle też tak mają?
~p4tryk
Sedan 1.8 MPI 16v 140KM 103kW
Silnik 1.8 MPI jedynie poprawny. Do jazdy jaka ja praferuje jest ok. Z wyprzedzaniem nie ma problemu. Jesli by mial mniej o 10-20KM to bylby za slaby do tak ciezkiego auta. Wiec jesli ktos chce poszalec to proponuje cos z wieksza moca. Plusy sa takie, ze pali bardzo malo w trasie i mozna zalozyc gaz.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 159 Sedan
7,6
10,7
~Paweł
Sedan 2.2 JTS 185KM 136kW
ELASTYCZNOŚĆ !! Elastyczność tego silnika bije na głowę nowoczesne silniki diesla !! Mając 60 KM/H i wrzucony 6 Bieg, wystarczy lekko dotknąć gazu, a auto bardzo żwawo zbiera się do przodu !! Brzmienie ? V6 Busso to nie jest, ale jak na rzędowego 4-cylidrowca jest nieźle. No i ten podwójny wydech...Bajka
Alfa Romeo 159 Sedan