Lista ocen Alfa Romeo 166 III 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW 2003-2007 (11) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tymon
Sedan 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
I tu bardzo miłe zaskoczenie. W poprzednich samochodach co kilkanaście tysięcy coś musiałem wymieniać a tu przejechałem ponad 30 000 i wszystko super i nic nie zapowiada się abym nie przejechał kolejnych 30 000. Mam swój ulubiony zakręt w drodze do pracy który normalnie przejeżdża się 40 km/h a przy 60 służbowy peugeot staje na dwóch kołach a Alfa dopiero przy 90 km/h zaczyna lekko zarzucać tyłem. Nie mogę się przyzwyczaić, że granica...
~Podpis
Sedan 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
Zawieszenie trochę jakby sportowe, i jednocześnie komfortowe. Niezbyt przyjemnie bierze ciasne zakręty (duża masa z przodu i napęd na przód) poza tym jest fajnie. Nie nadaje się na dziury. Auto używam na codzień od dwóch lat i jeszcze zawieszenia nie robiłem, choć pewnie zbliża się ten moment. Pociła się kolumna kierownicza, którą wymieniono.
~Mansoner
Sedan 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
Układ jezdny jest perfekcyjny. Zawieszenie dobrze tłumi dziury i samochód idealnie trzyma się drogi. Nigdy nie miałem nawet sekundy niepewności w prowadzeniu (czy to koleiny czy zakręty). Bardzo precyzyjna kierownica, świetnie reagująca na ruchy. Samochód jedzie zawsze gdzie ja chcę, a nie gdzie on chce;) Bdb hamulce - staje w miejscu :)
~Siwy
Sedan 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
Zawieszenie wielo wachaczowe świetnie trzyma na boki przy dużych prędkościach, dobrze tłumi nierówności odczuwam że jedzie się limuzyną,tanie częśći zawieszenia ponieważ wymienia sie tylko tulejki a nie całe wachacze jak w niektórych przypadkach, można porównac cenowo z innym podobnym samochodem.
~Onuris
Sedan 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
Dosc sztywne zawieszenie, czuc dziury bardziej niz w innych samochodach ktorymi jezdzilem. Natomiast to jest wielowachacz i nie spodziewalem sie niczego innego. Podobno zawieszenie jest bardzo delikatne na dziury i latwo sie psuje, jak narazie nic sie u mnie nie dzieje.
~Nikomati
Sedan 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
Bardzo dobre właściwości jezdne. Układ bardzo bezpośredni, przez co b.dobrze sprawdza się w zakrętach. Trwałość w moim przypadku, w ciągu 2-lat wymieniłem tylko górne, tuleje wahacza /przód/. Duża w tym zasługa wyremontowanych w ostatnim czasie, w moim rejonie dróg.
~Blazej
Sedan 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
Komfortowe zawieszenie, a jednocześnie zapewniające dobre prowadzenie. Niestety napęd na przód trochę nie pasuje do tego auta i nie daje sobie rady z przeniesieniem momentu tego silnika, dlatego jedną gwiazdkę odejmuję.
~PEgaz
Sedan 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
Ten samochód prowadzi się wspaniale. Mam usportowioną wersję z utwardzonym i obniżonym zawieszeniem, mimo tego auto jest bardzo komfortowe. Wspaniała, sportowa limuzyna.
~rychu
Sedan 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
jak na dużą limuzynę auto dobrze się prowadzi lecz trzeba uważać w zakrętach podczas ekstremalnych prędkości ,jednak silnik 2,4 trochę waży
~zyga
Sedan 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
nie na polskie drogi.uklad jezdny jak w audi ale mniej wytrzymaly