Lista ocen Audi 80 B2 Sedan (34) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 65 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~LSZ
Sedan 1.6 85KM 63kW
Pół roku temu padł mi synchronizator biegu z 2 na 3, ale przyznam szczerze, że mimo wieku autka, lubiłem czasem ostro pojeździć, co wiąże się z szybką zmianą biegów no i poszedł ten synchronizator. Ale od tamtej pory już go nie katuję i jeżdżę do dziś. do 28,5 roku skrzynia bez zarzutu, lekko wchodziły biegi i nic nie zgrzytało. Teraz zgrzyta troche przy wrzucaniu trójki
~elpawlo@wp.pl
Sedan 1.6 75KM 55kW
wyśmienity automat!!! zmienia biegi płynniej niz w nowszych autkach, którymi jeździłem. poprzedni właściciel twierdzi że chyba kiedyś olej wymieniał ale nie bardzo pamieta czy napewno... ja to chcę zrobić już od 12000km i nigdy nie mam czasu, ostatnio coś się rozregulowało w czujniku kick-down i muszę sie w końcu za to zabrać :) trochę mi czasem brakuje "czwórki"...
~Piotr piotrgrb@wp.pl
Sedan 1.6 85KM 63kW
od 400.000 kilometra kiepsko chodzi synchronizacja 2-jki - co konczy sie zgrzytem jak ktos szybko przeklada przy 50 km/h. Wprawna reka mozna przelozyc bieg na prawde szybko - do tego lekko chodzacy,krotki lewarek o niewielkim skoku - poezja. Przy moim typie eksploatacji musialem wymienic 2 razy sprzeglo (zjechana tarcza i pekniecie lozyska - za to pekniete lozysko daje ocene 4)
~Riczi
Sedan 1.6 D 54KM 40kW
Precyzyjna i dobrze zestopniowana ale po włączeniu 5 brakuje jeszcze jednego biegu. Do tej pory bez naprawy ale od roku kipsko działa synchronizator drugiego biegu na zimno. po rozgrzaniu skrzyni ok. Skrzynkę biegów wymieniałem z 4 biegowej na 5 biegową jakieś 10 lat temu z rozbitego auta.
~mspl@o2.pl
Sedan 1.8 90KM 66kW
Jest dobrze, byly problemy z wrzuceniem biegów ale wystarczyło podciągnąć linkę i jest OK, czzsami ciezko wchodzi wsteczny
~Daro z Opola
Sedan 1.8 90KM 66kW
Gdy jest zima są problemy z włączeniem 2 biegu a jak jest lato to zgrzyta a tak wogule to ma ogromne luzy (patrz przebieg)
~Świergu
Sedan 1.6 75KM 55kW
Malutki problemy. Troszke ciezel wrzucic 1, 2 ale za to 3, 4, 5 dziala super. Wsteczny czasami zazgrzyta. Ale jest oki
~meksykanin500@vp.pl
Sedan 1.6 85KM 63kW
super przełożenia jak chcesz możesz wrzucić czwórkę przy ponad 50 km/h a jak chcesz to możesz na dwójce przyciskać do ponad 80 km/h
~Emil
Sedan 1.3 60KM 44kW
skrzynia 4-ka, troche lipa, brak tej piątki. Ale co tu się dziwić. v-max 145 km/h katalogowo.
~Whites86
Sedan 1.6 D 54KM 40kW
mam problem z 2 biegiem (zgrzyta) i z wbiciem wstecznego, ale jak na 28 letnie auto to raczej normalny stan
Audi 80 B2 Sedan