Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Avant

Punkroc, 13 lat temu
Rok produkcji 1993
Audi 80 B4 Avant 2.0 90KM 66kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : OCYNK! i niech mi ktoś powie, że jego mondeo jedzie dwieście - wolę 160 autem które nie zgnije.
Inne : komputer-sterownik wtrysku. Zdarza mu się coś majstrowac z obrotami.
Duże, pojemne autko. Porządnie wykonane, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz.
Dziewięćdziesiąt koni mocy - nie za dużo, nie za mało. Albo za dużo i za mało. Jak na mój samochód - ciut za mało, ale przynajmniej nie szarżuję jak jakiś debil na skrzyzowaniu, byle byc pierwszy! Przy zrównoważonej jeździe, ekonomicznej, bez zarzynania samochodu, żeby jechać szybko i dynamicznie - silnik przeżyje jeszcze długie lata.
Czasami brakuje szóstki... A czasami na trójce coś przy energicznym wrzucaniu zgrzytnie, ale mam to w dupie, prawdę mówiąc. Biegi wchodzą leciutko, jednym paluszkiem.
I znowu dobrze, bo kupiłem auto na alufelgach, i żałuję. NIGDY więcej alu-gówna. A poza tym - igła. Nic mnie nie denerwuje. Lekko taktuje przy skręcie w lewo przegub na lewym kole - ale to pikuś.
Wszystko ładnie widać przez szyby, gdyby nie wysocy i kudłaci pasażerowie - mógłbym przysiąc, że widać WSZYSTKO jak trzeba. poza martwym punktem, oczywiście.
Dałem ergonomię tylko \"dobrze\", ponieważ w tym syfie, jaki panuje w moim aucie na podłodze z tyłu [woda, jakieś szpargały, narzędzia] i w bagażniku [butla jest w kole, więc automatycznie zmniejszona pojemnosc bagaznika] - mam nie za dużo miejsca dla jeszcze większej ilości szpargałów. Ale przy wypróżnieniu samochodu [jak to brzmi;] i złożeniu siedzeń, mozna się tam spokojnie w środku wyłożyć w 2-3 osoby i się przespać.
autko w zimie szybko się nagrzewa do temperatury sauny, a w lecie... cóż, z premedytacją kupiłem BEZ klimatyzacji. Okna i szyber załatwiają sprawę w lecie.
Mam metr dziewięćdziesiąt i daję radę. Co prawda fotel odsunięty na maksimum - ale przecież dłuższy nie urosnę. Dla mnie wystarczy, pasażerowie też nie narzekają.
Czy ja wiem... ja tam słyszę silnik, i lubię słyszeć, jak pracuje. Pasażerowie nie narzekają, więc co mnie to w sumie interesuje? Nie warczy, nie kaszle, nie klekocze - pracuje równo i płynnie. Jedynie w korku jak stoję i się autko zagrzeje, to chłodnica buczy niczym odrzutowiec. Ale zauważyłem, że w każdym aucie tak jest.
zużycie paliwa - jak to w duzym, zagazowanym aucie. Jakieś niecałe dziesięć litrów LPG na 100 km w cyklu mieszanym. W mieście - wiadomo - więcej, ale trzeba się z tym liczyć w Audi. Przecież SMARTA nie kupię!
Jak na samochód za łącznie 10-12 tysięcy (kupiłem za 8, ale ubezpieczenie, rejestracja, likwidacja usterek i takie tam bzdury jak oleje, filtry, akumulator - czyli standard po kupnie) to jestem baaardzo zadowolony. Świetnie się spisuje, dowozi mnie wszędzie, gdzie tylko chcę.
te plastikowe dzyndzle od manualnego otwierania zamkniętych od środka drzwi [bolce] czasami wypadają, ale to kwestia wyczucia.
Raz mi się spieprzył tylko ten sterownik wtrysku, co nie ułatwiało mi życia ani trochę - ale po zdiagnozowaniu wreszcie usterki - za sto kilka złotych miałem już wsadzony inny, i chodzi.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 90KM 66kW [l/100km]

9,5