Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Avant

Maciej, 18 lat temu
Rok produkcji 1992
Audi 80 B4 Avant 2.0 90KM 66kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Duże, wygodne, komfortowe auto dla ludzi lubiących przyjemność z jazdy (nawet po naszych drogach:( Daje dużo radości, mało zmartwień..przy odpowiednim traktowaniu. Mam ciemno zielonego metalica z przyciemnianymi fabrycznie szybkami (pięknie błyszczy w słońcu :D) Wygląda bardzo dostojnie. Ma jednocześnie lekko sportowe zacięcie.. i to w nim lubię :)))
Silnik sprawuje się bardzo dobrze, z 3-ki, i 4-ki zbiera się bardzo szybko, 5-ka nie jest porywająca ale żwawo przyśpiesza. Mam ochotę na wersję 115 KM, musi być rewelacyjna!
Skrzynia pracuje cicho, przyjemnie, z wyczuwalnym zapięciem biegu. Wg mnie za krótki pierwszy bieg.. ale każdy ma swoje zdanie :)
Robiąc pierwsze kilometry moją B4 (dotychczas poruszałem się escortem) czułem się jak w łodzi przy sztormie! Natomiast teraz uważam to zawieszenie ze idealne na nasze drogi - miękkie na nierównościach i wystarczająco twarde w szybkich zakrętach.
mam 182 wzrostu - jak dla mnie OK we wszystkich kierunkach ;)
Wszystko na swoim miejscu - może oprócz przełącznika świateł mijania - pomysł na 3 dźwignię przy kierownicy jest nietrafiony. Pomyłką jest też wg mnie regulacja lusterek bocznych za pomocą pokręteł w drzwiach - łatwo jest je przestawić i muszę niewygodnie cofać rękę, aby je ustawić. Jak dla mnie fotele są za bardzo kanapowe i czasem brakuje mi zakresu regulacji.
Ogrzewanie w zimie rewelacyjne; po 3-4 min jazdy do wętrza płynie już ciepłe powietrze i z powodzeniem odmraża szybki. Obieg powietrza nie jest chyba zbyt szczęśliwy, ponieważ mam problemy z odprowaniem tylnych szyb bocznych w zimie.
Z przodu miejsca jest na prawdę pod dostatkiem - z tylu nie wiem - bo zawsze jestem kierującym...i oby tak pozostało, bo lubię jeździć tym samochodem :)))
Wewnątrz naprawdę cicho, czasem słychać prawie niezauważalne odgłosy zawieszenia. Przy wyższych prędkościach (130 km/h - ... ) daje się we znaki pęd powietrza i buczenie silnika. W każdym razie golf II z tego samego roku to poprostu porażka.
Mam 2.0 90KM z gazem. Mój tryb jazdy najczęściej wygląda tak: około 50-70 km na mieście i 200 w trasie, czyli łącznie ok 250 km na butli 50kg. Średnia wyszła mi około 10,5 - 11l. Na trasie zamykam się spokojnie w 9,5 gazu. Na benzynce sporadycznie, więc nie mam poglądu.
Zakup to wydatek, nawet za starsze roczniki trzeba zapłacić, ale są warte. Szkoda tylko, że wyposażenie jest z reguły bardzo ubogie. Wiem jedno - bardzo prawdopodobne, że kolejnym też będzie AUDI.
Kupiłem samochód używany, więc drobne poprawki zawsze wchodzą w grę (filtry, świece, oleje..). Narazie nie miałem najmniejszych problemów z tym samochodem. W trakcie ostatnich 30 st. mrozów stał pod domem cały czas i palił po kilku obrotach rozrusznika-rewelacja!! Kolega zostawił garażowaną Vectrę B na 1 dzień na tym mrozie i fura już nie odpaliła (sic!)
Nie wiem co to znaczy :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 90KM 66kW [l/100km]

10,3