Lista ocen Audi 80 B4 Sedan (285) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 361 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hr.w.v.B
Sedan 2.0 90KM 66kW
na tą pojemność i moc doskonała każdy najnowszy model innych firm o tej samej pojemności o dwa litry spala na sto kilometrów więcej[tankuję tylko B98 dużo więcej kilometrów można przejechać ,silnik cichutko chodzi ,substancje czyszczące w paliwie b98 powodują że wtryski i zawory są czyste bez nagarów no i pompa paliwa nie hałasuje zaś po przeliczeniu koszty te same co tankując beznadziejną b95
~August Horch
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Moja ocena to 10!!!!!! Nie jeździłem lepszym. Przy jeżdzie mieszanej bez oszczędzania i czasem z gazem w podłodze na 834km spalił 44 litery ropy. To daje 5,276 na setke. Przy podzróży Nowy Sącz- Wrocław przy prędkości na A4 nie mniejszej niż 140KM/h załadowany w pięć osób spalił 5.8 l/100km. Za to kocham ten samochód. Hybryda nie ma startu do najlepszego diesla Świata czyli TDI koncernu VW.
~Gall Anonim
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
Koszty związane z tym samochodem to 1 paliwo, 2 oc, 3 przegląd, i dalej możemy szukać w drobnych usterkach, czegoś takiego jak wymiana nagrzewnicy 150 zł, wymiana sondy lambda 150 zł, reszta to jeszcze tańsze naprawy, tulejki w wahaczach to mniej niż 50 zł, poza tym raz na 20 lat można wstawić nowe klocki i tarcze hamulcowe - koszt max 500zł z wymianą.
~Fireblade
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Tdi oszczędne? nie dokońca prawda, chyba, że zamulasz naprawde jak się tylko da, 70km/h to by palił te 4.5l ale kto tak jezdzi? Kupując to brałem pod uwage, ale pali troche więcej niż miało być, bo jest za SŁABY!!! Latając po trasie i troche po mieście powyżej 6-6.5l a auto wolne, a miało być 5.5l. Jak mu dokłądać do pieca to spali 7.5l średnio.
~Tomas
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Nie ma jak TDI :) silniczek ekonomiczny. W papierach ma, że może zejść do 3,9l/100km, ale mi nigdy się nie udało. Najmniej w trasie spalił mi 4,5l/100km (średnia z 400km). W mieście nie wychodzi powyżej 6,5l/100km Ceny części bajecznie niskie. Np wymiana rozrządu - można zamknąć się w 200zł. Dużo części używanych i solidnych, tanich zamienników.
~michal.musialowski@gmail.com
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
Instalacja LPG ratuje sytuację, inaczej było by kiepsko w kwestii zużycia paliwa (szczególnie gdy poruszamy się po mieście). Wielkim plusem Audi są koszty związane z jego serwisowaniem, ponieważ auto jest naprawdę solidnie wykonane to rzadko ulega poważnym awarią, a jeśli nawet coś się zdarzy można je tanio naprawić.
~Guccikus
Sedan 2.3 E quattro 133KM 98kW
No cóż. Ekonomiczność tej wersji pozostawia wiele do życzenia. Spalanie w zimie w mieście ok 16l/100km (co prawda to było jeszcze zanim została wyregulowana). W lecie przy dynamicznej jeździe niewiele lepiej. Jednak w trasie można zejść nawet nieco poniżej 9 litrów. Mogłoby być lepiej ale frajda z jazdy niesamowita!
~Monkahead
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
Jak na ta klase auta bardzo dobra relacja cena/jakosc. Ceny czesci sa porownywalne z Fiatem Seicento (sic!), naprawy takze sa tanie. Srednie spalanie: - 6L/100km benzyny (90km/h trasa) - 10L/100km benzyny (miasto) - 10L/100km LPG (miasto) - 10L/100km benzyny (130km/h trasa) Instalacja LPG STAG300-4 (sekwencja).
~kruszyna84
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
W trasie silnik ten gwarantuje przyzwoite osiągi i niskie spalanie nawet do 9l/100km na lpg. W mieście dwulitrowy silnik zapewnia dynamiczną jazdę, lecz ekonomiczna jazda już się kończy. Chyba, że posiada się instalację gazową, wtedy spalanie na poziomie 12 do 14lgazu /100km rekompensuje cena paliwa
~Darek
Sedan 2.0 90KM 66kW
Nie wiem jak na paliwie ale gazu spala mi 10 litrów obojętnie jak jadę -czy 80km/h czy 130km/h. Jeśli chodzi o ceny napraw, części są to groszowe sprawy. Szczerze mówiąc jak mam te auto przez rok, byłem u majstra jak tylko zakupiłem te auto by wymienić rozrząd i płyny eksploatacyjne.
Audi 80 B4 Sedan