Lista ocen Audi 80 B4 Sedan 2.0 90KM 66kW 1991-1994 (71) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 114 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hr.w.v.B
Sedan 2.0 90KM 66kW
wcześniej już powiedziałem o niezawodności tego samochodu który w porównaniu do A4 rocznik 2005 to przepaść na korzyść 80-tki dodam nowej A4 z salonu nie jakiejś tam używanej przez wariata ![nie wiem dlaczego dałem się namówić wiedząc o wadach A4 i kosztach napraw absurdalnie wysokich o poronionych konstrukcyjnie wadach nie wspomnę] zastanawia mnie tylko po co zmieniano dobre i sprawdzone rozwiązania w 80-tce na wadliwe w A4
~Kacper
Sedan 2.0 90KM 66kW
Na przestrzeni 4 lat posiadania samochodu były dwa remonty silnika oraz wymiana chłodnicy. Pierwszy miesiąc po zakupie - uszczelka pod głowicą. Drugi w tym roku z uwagi na wysokie spalanie. Obydwa remonty łącznie wyniosły coś koło 3 tysięcy złotych. Wymiana chłodnicy zajęła łącznie 3 godziny ze względu na to że trzeba było wymienić jeszcze termostat, sama przekładka chłodnicy zajęła 30 minut pod blokiem.
~mlk@autograf.pl
Sedan 2.0 90KM 66kW
Większość usterek jakie miałem były spowodowane instalacją gazową tz. rozwalilo mi przepływomież, przepustnice, gume dolotu powietrza. Dlatego teraz bez zastanowienia założył bym sekwęcje.Nagminnie strzelaly mi przewody z cieczą chłodząca co w rezultacie doprowadziło do pęknięcia głowicy (choć podobno wtych autach nie pękają, mi pękła gdy czekalem aż ostygnie mi silnik po kturejś już z kolei wymianie węż)
~Radosław
Sedan 2.0 90KM 66kW
poważnych usterek jak narazie brak , co kilka lat wypadałby wymienić w tym samochodzie przednie zawieszenie tj, tuleje , sworzenia wahaczy, zero jakichkolwiek problemów z silnikiem , wystąpiła tylko mała usterka z elektryką, dość często w tym modelu jest problem z światłami cofania gdyż kabel jest przygniatany przez klape bagażnika
~Krychu
Sedan 2.0 90KM 66kW
Narazie nie mialem po kupnie samochodu powymienialem psujace sie w tym samochodzie podzespoly na nowe tak dla swietego spokoju. (oryginalny termostat, pompa wody, czujnik temp, rowniez zagladalem do glowicy, zrobilem odrazu jej remont itd.) spowodowane to bylo tym ze mnie i samochodu prawie nigdy nie ma w domu.
~Lars
Sedan 2.0 90KM 66kW
Mam to auto dopiero 5 mies. Przejechałem 15 tys. km na LPG. Kupiłem to auto od gościa, który bardzo kombinował a nie wymieniał części. Dzięki temu musiałem wymienić: 1. Silnik krokowy 2. Układ wydechowy 3. Łożysko przód 4. Tuleje gumowo-metalowe wahaczy 5. Opony. Jak na razie mam spokój.
~Lucky
Sedan 2.0 90KM 66kW
Pompa paliwa, ale to mojej winy ponieważ jeżdżąc na LPG nie dolałem benzyny co spowodowało zatarcie pompy paliwa. Należy mieć troszkę benzyny w baku, bo pompa paliwa jest zanurzona w baku i jest chłodzona i smarowana z benzyny.
~Gunia256
Sedan 2.0 90KM 66kW
Hamulce (nie wymieniane od nowości- wymiana tarcz, klocków i korektora na ate), nagrzewnica (tylko to mnie wkurzyło) i remont silnika (brał śladowe ilości oleju a to mnie denerwowało stąd ten remont).
~wierny temu modelowi
Sedan 2.0 90KM 66kW
w A4 cały czas się coś działo i trzeba było coś naprawiać a szczególnie zawieszenie ,elektrykę i te sterowniki dotyczące niektórych podzespołów ---w B4 tego nie ma i dlatego nic nie trzeba robić
~Craft
Sedan 2.0 90KM 66kW
Przez 15 miesięcy jeden raz nie udało mi się go uruchomić - padła stacyjka, raz nie dostałem się do środka - padła pompka centralnego zamka. To zbyt wiele jak na mega-super-niezawodne-audi.
Audi 80 B4 Sedan