Lista ocen Audi A3 8L (242) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 412 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jamjestluki
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
temat rzeka! długo się biłem z myślą czy jestem przewrażliwiony czy niepotrzebnie narzekam. WERDYKT:AUTKO DOBRZE WYCISZONE jak na takiego malca.silnik słyszany tylko przy niskich predkościach miły klekot, pozniej juz cisza, do 80 jest cicho do 100 lekkie szumy do 130 nadal wzglednie komfortowo ale powyzej 140-150 już mogłoby być lepiej, ale oczywiście tragedii nie ma, można swobodnie rozmawiać, jedyne co to nadto rzuca się w ucho to szum...
~AdamDMI
Hatchback 1.8 T 150KM 110kW
Bardzo dobrze wyciszony samochód. Doskonałe fabryczne audio :) Jak dla mnie auto mogłoby być słabiej wyciszone, ponieważ lubię dźwięk tego silnika. a słuchać go całkiem przyjemnie już od 2.5 - 3k obrotów. Na tyle głośno, aby dźwiękiem spod maski się nacieszyć i na tyle cicho, że tylko malkontenci będą płakać i narzekać. Z zewnątrz seryjny tłumik skutecznie maskuje potencjał drzemiący pod maską :)
~psycho
Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW
Do 120 km/h praktycznie bez zarzutu, więcej niż 120 - zaczyna świszczeć prawe lusterko, nie wiem dlaczego. U kolegi świszczy lewe :P Trzeba dodać również, że fani basowego brzmienia tłumika będą zachwyceni,a ci którzy lubią ciszę będą narzekać, przy dłuższej jeździe może się to skończyć nawet bólem głowy spowodowanym specyficznym buczeniem i nie jest to spowodowane wysłużonym czy dziurawym tłumikiem.
~Ferraudi
Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW
W tej kwestii ciężko mi się wypowiedzieć ponieważ poprzedni właściciel miał fantazję... zmienił coś w wydechu i samochód jest tak basowy podczas jazdy że szok. Między 80-90km/h w środku jest naprawdę głośno ale im szybciej tym ciszej. Na zewnątrz na szczęście nie słychać wycia/pisku/dziadostwa jak we wielu Hondach czy BMW na polskich ulicach tylko cichą basową pracę wydechu.
~Suchy
Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW
Nie ma na co narzekać auto jest ciche tak samo silnik jak nie jest wychlastany, tym bardziej ze w swojej klasie auto nie ma sobie równych. Jak ktoś uważa ze jest głośno niech sie przejedzie Fordem Oplem albo innym wynalazkiem. Przy ponad 200 km/h z zamontowanym filtrem stożkowym zagłusza radio ale jak czesto sie jezdzi tyle po na szych drogach ;d
~A3 LY3Z
Hatchback 1.6 i 101KM 74kW
Przy jeździe miastowej bez przekraczania 3,5 tys obrotów samochód bardzo cichy. Przesiadając się z diesla ojca kilkukrotnie miałem wrażenie że auto zgasło mi na światłach. W kabinie jest cicho. Przy prędkościach 100km/h + niestety zaczyna robić się głośno z uwagi na skrzynię 5 biegową. Jeśli chodzi o wiatr to też nie ma tragedii.
~gepardsc@interia.pl
Hatchback 1.9 TDI PD 130KM 96kW
Wyciszenie jak wcześniej pisałem jest jak na tej klasy samochód wg mnie bardzo dobre. Bmw E46 z 2001r diesel 136 KM wypada gorzej pod względem osiągów i wyciszenia. Jak dla mnie do 160 km/h jest dobrze. Nie zapominajmy że audi A3 jest prawie najmniejszym samochodem oprócz audi a2 więc nie można wymagac komfortu jak w limuzynach.
~Rafał
Hatchback 1.6 i 101KM 74kW
Przy wyzszych prędkościach silnik odczuwalnie słychać w środku, a dzieje się to przez krótsze przełożenia, które przekładają się na wyższe obroty na piątym biegu. Prędkość autostradowa = znacznie głośniej w środku, lecz nie tragicznie. Po dłuższym posiadaniu samochodu da się przyzwyczaić.
~Marjano94
Hatchback 1.8 T 150KM 110kW
Jest ok. Nie jeżdzę zwykle więcej niż 140-150 na autostradzie i nie szumi tak, ze urywa główe. Silnik chodzi cicho na tyle, że czasem się zastanawiam czy nie zgasł. Na 17" kołach większy szum w środku, ale idzie się przyzwyczaić. Najciszej na 15". Uważam, że tutaj audi nie zawiodło.
~fabio33@wp.pl
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Auto jak na diesel TDi ma dobre wyciszenie nie jest w nim za glosno ani za cicho, mozna swobodnie rozmawiac na wysokich obrotach przechodzac z 1-2-3 moze byc glosno przy 3 tys obrotow. Natomiast na 5 biegu im szybciej jedziemy samochod pracuje coraz ciszej co jest bardzo zadowalajace.