Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

Jakub, 8 lat temu
Silnik 1.6 i 101KM 74kW
Rok produkcji 1999
Audi A4 B5 Avant 1.6 i 101KM 74kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Generalnie auto bardzo dobrze wykonane, wszystko idealnie spasowane. Aż dziw bierze, że w aucie, które ma 16 lat wiele elementów wygląda idealnie! Jedyny minus za trzeszczącą roletę bagażnika!
Silnik dynamiczny, ale szału nie ma, prawdopodobnie ze względu na masę własną auta! Jeśli szukasz b5 w wersji Avant, które z włączoną klimą będzie demonem szybkości to szukaj silnika 1.8T bo 1.6 jest trochę za słaby, a do tego pali około 10-11 litrów benzyny w mieście. Ogromny plus tego silnika to prosta konstrukcja i niskie koszty np. wymiany rozrządu, oleju itp.
Tu nie ma się co rozpisywać super przełożenie, wszystko gra.
Układ jezdny trwały, o ile nie wjeżdżamy z całym impetem na tzw. hopki, krawężniki i w dziury. Jak dbasz, tak masz.
Brak zastrzeżeń, wszsytko w jak najlepszym porządku.
Minimalizm, wszystkie guziki i schowki na swoim miejscu. Bardzo łatwy w obsłudze kokpit. MINUS za nieco archaiczny włącznik świateł.
Dmucha, grzeje i wieje. Prosta konstrukcja, mało awaryjny punkt auta!
Audi A4 Avant- idealny samochód na wakacyjny wypad ale tylko w 4 osoby. Jeśli chodzi o 3 pasażera na tylnej kanapy, nie ma biedak zbyt wiele miejsca :(
Wyciszenie jak na wersję z silnikiem benzynowym w jak najlepszym porządku.
Przez rok eksploatacji auta (przejechałem nim 17.000 głównie w mieście, ale autostradę też często podziwiałem) wymieniłem: rozrząd (komplet), olej, filtry, sondę lambdę, kable wysokiego napięcia, dwa łożyska przednie, przegub, tłumik środkowy oraz ustawiłem zbieżność, napełniłem i odgrzybiłem klimę. Nie było żadnej poważnej awarii! Koszt tych wszystkich napraw z częściami i robocizną mechanika to około 2600 zł.
Przez rok wymieniłem: rozrząd (komplet), olej, filtry, sondę lambdę, kable wysokiego napięcia, dwa łożyska przednie, przegub, tłumik środkowy. Nie ma aut, które się nie psują, wszystko zależy od użytkowania auta.
Żadnych poważnych usterek, które wymagałyby dłuższej i kosztowniejszej naprawy

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 101KM 74kW [l/100km]

9,2