Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

HEGMAN, 13 lat temu
Silnik 1.8 20V 125KM 92kW
Rok produkcji 1998
Audi A4 B5 Avant 1.8 20V 125KM 92kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Generalnie zaskakuje wszystko ,od linii nadwozia po przez wykończenie wnętrza na blacharce kończąc.Samochód godny polecenia osobom które cenia wygode i niezawodność.Bardzo dobry samochód rodzinny. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na stan progów i listw ozdobnych na bokach drzwi.Każde ich \"zwichrowanie\" świadczy o ingerencji blacharskiej...
Zawieszenie : Odwieczny problem w tym modelu ale to bardziej wina naszych dróg
Inne : Problemy z centralnym zamkiem (działajacym w oparciu o sprężone powietrze)
Przeniesienie napędu : Przeguby czasem się psuja ale to zależy od stylu jazdy i u każdego kierowcy będą miały inną żywotność.
Generalnie Audi A4 AVANT 1.8 uważam za solidny i trwały samochód.Jeśli nabędziesz auto z pewnej ręki nie \"klepane\" o czymś takim jak rdza dowiesz się z opowieści użytkowników innych marek.Zawieszenie jest również bardzo dobre ale na naszych drogach nawet czołgi gubią gąsienice.Jakość materiałów użytych do wykończenia wnętrza jest pierwszej klasy i nawet po wielu latach jeśli są właściwie użytkowane i konserwowane potrafią zaskoczyć pięknym wyglądem. Samochód godny polecenia dla osób ceniących ponadczasowy wygląd, odrobinę luksusu i niezależność w podróży...
Bardzo dobrze się spisuje jednak z perspektywy czasu żałuję że nie kupiłem wersji 2.6 lub 2.8 nie wiele większe spalanie a ileż więcej frajdy z jazdy. Elastyczność jest zadowalająca i generalnie nie ma się do czego przyczepić.Dbając o terminowe wymiany filtrów , płynów i oleju silnik odwdzięczy się nam długą żywotnością i nie sprawi problemów.Z moich obserwacji (a jest to już mój 3 taki model) nie grozi silnikowi coś takiego jak spadek mocy ,czy problemy z uruchomieniem.
Skrzynia pracuje idealnie nie ima się jej upływ czasu.Biegi wchodzą płynnie i pewnie.Przełożenia dobrze dobrane ale 1 bieg mógłby być odrobinę dłuższy...i przydałaby się 6-cio biegowa skrzynka.
Jeśli chodzi o układ jezdny nie mam zastrzeżeń poza samym zawieszeniem które niestety polegnie w starciu z naszymi drogami.Koszt jest dość znaczny w porównaniu do innych marek ale za jakość i komfort trzeba zapłacić w końcu to Audi.Najczęstsze awarie dotyczą wahaczy. Nie odczułem jakiejś wielkiej różnicy przy pustym czy załadowanym samochodzie.
Widoczność jak dla mnie idealna choć irytujące na początku jest mniejsze lusterko boczne od strony pasażera i trzeba się do niego przyzwyczaić.Po dłuższej jezdzie i opanowaniu samochodu tj. jego gabarytów promienia skrętu itp. nie ma żadnych problemów z jazdą czy parkowaniem.
Ideał.Wszystko na swoim miejscu i dobrze spasowane. Jedyny mankament to dla osób palących umiejscowienie popielniczki i czasem przeszkadzający drażek zmiany biegów zasłaniajacy dostęp do klimatronika.
Jest OK. Klima spisuje się świetnie pod warunkiem że układ nie jest rozszczelniony i zagrzybiony. Ogrzewanie super ( w zimie przy -19 stopniach osiągnięcie temperatury 25 stopni wewnątrz kabiny zajmuje ok 7 min). Bardzo sprawnie działa odparowanie szyb.
Z przodu jest ok.W tylnej części ,zwłaszcza osoby wysokie będą miały mały dyskomfort ale tragedii nie ma.Najlepsza konfiguracja w podróży to 2+2+Bagaż. Nikt z moich pasażerów nie zgłaszał jakichś problemów w trakcie podróży.Wygodne siedziska i generalnie wygodny samochód.
Wyciszenie jest bardzo dobre do momentu w którym nie zacznie \"sypać\" się układ wydechowy i katalizator.Jeśli wszystko jest sprawne nie ma problemu z głośnością w kabinie.W przypadku niesprawności \"dzwonienie\" tłumików czy samego katalizatora może być irytujące.
Cena...to temat rzeka. Oczywiście dobrze utrzymane modele trzymaja cenę długi czas,ale przytrafiają się \"tłuczki\" za śmieszne kwoty...czasem trafią w ręce osoby która nie potrafi dopuścić myśli że na własne życzenie kupiła \"padaczkę\" samochodową i wyżywają się na biednym autku dając mu najgorsze z możliwych ocen...
W każdym modelu przydarzały się jakieś usterki z centralnym zamkiem. I to chyba jedyny drobiazg jaki mogę opisać. No może jeszcze rozszczelnienie układu wydechowego.
Do tej pory w żadnym z aut z tego modelu nie miałem większych wpadek. Największą wpadką na trasie do tej pory była awaria pompy paliwa. Czasem może przydarzyć się rozszczelnienie układu chłodzenia.Wtedy nie warto szukać używanej chłodnicy (nowa kosztuje ok 250 zł)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 20V 125KM 92kW [l/100km]

12,5