Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

Marcelb, 2 lata temu
Silnik 1.8 20V 125KM 92kW
Rok produkcji 1996
Audi A4 B5 Avant 1.8 20V 125KM 92kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Może i chleje olej ale ma moc widać postęp technologii 1.8 idzie lepiej niż 2.0 z b4
Zawieszenie
Miałem poprzednika (80 b4 2.0 lpg avant) i ta starsza okazała się lepsza nie chleje oleju w hekto litrach ma trwalszą zawieche za to paliła dużo wachy ale dobyła stara poczciwa 90-tka na mono wtrysku
Jak wspomniałem wcześniej przepala olej jak głupi nie chce wiedzieć i le biorą go egzemplarze które mają zjechane pierścienie
Chyba taka sama jak w osiemdziesiątce jak na moje gusta zbyt krótka
Sportowych wrażeń nie ma jak na lata produkcji a4 jest ok
B3 B4 B5 jak każde audi ocynk, rudą (o ile w ogóle) można spotkać na tylnej klapie przy uszczelce szyby
Jeździłem nowszymi furami z gorszą widocznością choć w pierwszy latach produkcji jakiś "geniusz" w padł na pomysł żeby lusterko pasażera było krótsze niż kierowcy
O ile dobrze pamiętam względem B4 się nic nie zmieniło ciekawe jest włącznie świateł w manetce daje 4 gwiazdki bo dali małe klamki i do tego strasznie wysunięte do deski rozdzielczej nie jestem w stanie się przyzwyczaić
Ogrzewanie ok ale głupie jest kratka wentylacyjna przedniej szyby po dobnie co klamki za mała do tego samochodu
Wydaje mi się ze w b4 było więcej miejsca pewnie dlatego że fotele były cieńsze hitem jest regulacja kierownicy góra dół zrobili ją chyba tylko po to żeby napisać że jest
Jak wspomniałem skrzynia krótka więc i obroty wysokie przy prędkościach autostradowych ale dzięki wyciszeniu w ogóle tego nie czuć zresztą audi zawsze było więcej wygłuszań niż w vw
No cóż skoro passat się dobrze przyjął to tu nie mogło być inaczej z resztą tutaj jest ocynk i więcej wygłuszenia więc jest super
a4 b5 w ch*j staniała według mnie nie opłaca się kupować passata jak już naprawdę oszczędzać to można kupić octavkę
Po tylu latach nie ma co się dziwić że coś się przetarło coś odpadło jeżeli kto będzie chciał trochę zadbać o swoja a4 to pewnie za dużo na takie rzeczy kasy nie zostawi o ile nie jest to aso ale zajmie to co najmniej cały dzień
jak wspomniałem względem b4 w trwałości zawieszenia jest kolosalna różnica poza tym nie mam zastrzeżeń

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 20V 125KM 92kW [l/100km]

Audi A4 B5 Avant