Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

Silnik 1.8 20V 125KM 92kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Audi A4 B5 Avant 1.8 20V 125KM 92kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Auto zakupione w 2014 od handlarza z przebiegiem 213 tys. o ile nie był kręcony. Założona instalacja gazowa. Silnik niezawodny i prosty w obsłudze. Idealny do LPG. Co do instalacji bywało różnie. Ogólnie chodzi super, ale często siadają cewki i mam już czwartą bo inaczej szarpie na gazie, ale na szczęcie jest to tanie w wymianie i można samemu wymienić w 20 minut. Do tego trzeba pamiętać o przepustnicy ,którą też wymieniałem 2x. Obecnie nabite 353 tys. i śmiga dalej. Trochę brakuje mocy przy ruszaniu, ale potem przy wyższych obrotach ładnie się zbiera. Idealnie do prędkości 120-130 to w miarę cicho. Najlepiej jedzie mi się do 140 potem już trochę nie czuję się komfortowo, ale też nie szaleje w 24 letnim aucie. Jak się wkręci w obroty to czuć moc zwłaszcza pod górkę. Jedyny minus to ciasno i bagażnik mały, przy małej dwójce dzieci jako tako albo powoli przymierzam się do zmiany ale szkoda mi go się pozbywać bo mam wszystko na bieżąco robione i nie ma rdzy.
Z turbo pewnie bardziej byłby dynamiczny, ale mnie problemów zapewne.
Bardzo dobrze, rzadko źle wejdzie ale to bardziej moja wina. Sprzęgło wysokie łapie ale to auto tak ma.
Dla mnie ok, nie szaleje ale czuje się pewnie.
Mój egzemplarz 99r. bez rdzy dosłownie nic.
Z przodu dobrze, ale to małe auto ogólnie wiec też szału nie ma. Nisko się siedzi w tych autach.
Tutaj minus. Mało miejsca, z przodu jeszcze ok. Z tyłu i bagażnika mało ale to Audi A4 więc wiadomo.
Idealne do 100 kk/h , przy 120-130 też w miarę tylko 5 biegu , przy wyższych już brakuje 6 i trochę głośniej.
Tanie w utrzymaniu
Za małe pieniądze fajne auto ale trzeba dbać.
Poważnej usterki nie miałem. Nigdy mi się nie zatrzymał w trackie jazdy podczas 10 lat jazdy. Zwykłe naprawy bieżące się robiło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 20V 125KM 92kW [l/100km]

12,0