Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

ikamil88, 9 lat temu
Silnik 1.8 20V Turbo quattro 150KM 110kW
Rok produkcji 2000
Audi A4 B5 Avant 1.8 20V Turbo quattro 150KM 110kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik działa jak marzenie, jest mocny dynamiczny, mało pali. Do tego bardzo bardzo dobrze wyposażone wnętrze, auto nie nowe bo 14 letnie, ale dalej ładnie wygląda cieszy oko i daje wiele frajdy z jazdy. Zdecydowanie polecam, silnik 1.8t 150 km plus quattro obowiązkowo ! Szukajcie może natraficie na taką z dodatkami s-line plus recaro
Przeniesienie napędu : Przekładnia
Przeniesienie napędu : Krzyżak
Przeniesienie napędu : Pompa wpomagania
Bardzo fajne auto, moja wersja 1.8t przerobiona aktualnie ok 240km quattro. Bardzo dobrze trzyma się drogi, duży komfort jazdy !
1.8 t przerobiona na 240 km z 150. Równo pracuje, bardzo dynamiczny, przy czym spalanie na normalnym poziomie. Normalnie jeżdżę powoli, jednak gdy trzeba to auto ucieka...
Biegi bardzo super wchodzą, chociaż przełożenia mogłyby być krótsze, podłokietnik super trzyma rękę.
Quattro robi swoje, bardzo dobrze siedzi na zakrętach, do tego 17 gumy. Nawet na mokrej nawierzchni nie miałem z nim problemu.
Dobra widoczność, zależy od ustawień fotela, kierownicy. Jestem dość wysoki, mam też zamontowany wskaźnik podciśnienia na kolumnie kierownicy przez co nie widzę prędkościomierza ;) no ale to na własne życzenie.
Bardzo fajnie wszystko rozmieszczone, zamieniłbym tylko w radiu przyciski zmieniania piosenek ze zmienianiem płyt miejscami...
Szybko grzeje, chłodzi do tego podgrzewane siedzenia recaro
Dużo miejsca, jeździmy w dwie osoby, ale jak ktoś jest z tyłu to mówi że się mieści i jest super, nigdy w 5 osób nie jechałem wiec nie wiem jak 3 osoby z tyłu by sobie poradziły, myślę że ok :)
Słychać bardziej na autostradzie przy 140 a tak, miło przyjemnie
Części jak na 14 letnie auto, moim zdaniem drogie, no ale 1.8t 240 km quattro, jak nie kochać tego auta :) także części oryginalne, zero chińczyków.
moim zdaniem za cenę dostajemy dobrą jakość.
Jak na 14 letnie auto, są i usterki, jakaś listwa się odklei, teleskopy w bagażniku, żarówka... chociaż ksenony dość kosztowne, ale i widoczność dobra.
Co do usterek, poważnych chyba nie ma. Przekonałem się że w Polsce poważne usterki powodują mechanicy. I tak było tym razem, wymieniałem przekładnie kierowniczą, bo stara była uszkodzona z lewej strony. Otrzymałem "nową" przy czym jak było zimno nie dało się ruszać kierownicą, dopiero jak się nagrzał to chodził ok. Okazało się że mechanik wsadził przekładnie nie do tego modelu, wlał zły płyn do wspomagania, efekt? 1600 zł za przekładnie do quattro + krzyżak + uszkodzona pompa przez niewłaściwy płyn. Myślę że dla mechaników jest specjalne miejsce w piekle.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 20V Turbo quattro 150KM 110kW [l/100km]

9,8