Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

BONOB5, 11 lat temu
Silnik 1.8 Turbo 180KM 132kW
Rok produkcji 1997
Audi A4 B5 Avant 1.8 Turbo 180KM 132kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Przyspieszanie np. podczas ruszania spod świateł lub podczas wyjazdów poza miasto - bezpieczne wyprzedzanie - jeżeli już trzeba to nie ma \"stresowych\" sytuacji.
Zawieszenie : wahacze
Kształt nadwozia podobał mi się od wielu lat i dlatego mam takie właśnie auto z takim silnikiem. Duży minus dla tego auta to brak termometru temperatury na zewnątrz jak i wewnątrz.
Silnik wg mnie to duży plus tego modelu. Wiadomo, jeżeli mocno się \"depta\" prawą stopą to również trzeba się liczyć z większym zużyciem paliwa, ale nie jest aż tak źle.
Bezproblemowa. Włącza się biegi szybko i trafnie zawsze.
Przede wszystkim jest wygodnie, komfortowo, cicho.
Do nadwozia w wersji wg Audi \"avant\" po prostu trzeba się przyzwyczaić. I po odpowiednim nastawieniu fotela, kierownicy i lusterek zewnętrznych widzi się wszystko co z tyłu i z boków.
Jest dobrze. Żadnego włącznika czy przycisku nie muszę szukać, sięgać do niego. Jest wszystko tam gdzie być powinno.
Wentylacja i ogrzewanie na przednich fotelach jest bardzo odpowiednia, natomiast w \"drugim\" rzędzie pasażerowie narzekają na wolniejsze nagrzewanie się wnętrza. W każdym razie jeżeli na wyposażeniu jest \"klimatronik\" to przede wszystkim nie ma parowania szyb, więc jedzie się bezpieczniej, a i pasażerowie lepiej się czują.
Dla kierowcy przestrzeń jest wg mnie i mojego pojazdu (regulacją kierownicy w dwóch płaszczyznach i fotela również w dwóch płaszczyznach) bardzo odpowiednia. Dla wyższych (ponad 1.85 m wzrostu) pasażerów tylnego rzędu brakuje miejsca na nogi na wysokości kolan. Poza tymi miejscami jest w porządku.
Wsiadając za kierownicę do tego auta i po przejechaniu \"pierwszych\" metrów zdziwiło mnie dobre wyciszenie wnętrza kabiny pojazdu.
Zużycie uzależnione jest głównie od kierującego, który wie w jaki sposób pojazd będzie prowadził, a to przekłada się na zużycie paliwa, a tym samym na koszty utrzymania. Cena przeglądu zależy od sposobu używania pojazdu.
Wykończenie wnętrza, podzespołów i elementów wyposażenia jest dla mnie na dobrym poziomie, w porównaniu do pojazdów, które wcześniej posiadałem.
Do drobiazgów, które nie do końca są takie jakie być powinny to wg mnie plastikowe zaczepy mocujące materiałowe dywaniki do wykładziny wewnątrz kabiny, zarówno z przodu jak i z tyłu pojazdu.
Nie są to może poważne usterki, ale jeżdżąc przede wszystkim po miastach naszych \"pięknych\" i też w niektórych miejscach pamiętających czasy \"wojenne\" - to są to w tym modelu akurat wahacze przedniego i tylnego zawieszenia, gdyż w tym aucie jeździ się wygodnie właśnie dzięki wielowahaczowemu zawieszeniu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Turbo 180KM 132kW [l/100km]

9,3