Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

Michalos, 11 lat temu
Silnik 2.4 30V 165KM 121kW
Rok produkcji 1997
Audi A4 B5 Avant 2.4 30V 165KM 121kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : mimo dużej pojemności, niewielkie spalanie, a osiągi na prawdę super. No i to brzmienie V6
Kupując to auto rozważałem jeszcze 1.8T 180KM, ale stwierdziłem, że odpuszczę sobie turbosprężarkę. Czy dobrze zrobiłem to nie wiem, ale na pewno jestem zadowolony ze swojej 2.4 V6 165KM. Pięknie brzmi, dobrze przyspiesza, nie ma problemów z wyprzedzaniem, a przy tym stosunkowo na prawdę mało pali. To moje 5 auto (wcześniej 2x VW, BMW i Mercedes) i jeśli będę zmieniał na jakiekolwiek to na pewno na Audi A4 tylko nowsze.
Pięknie brzmi, dobrze przyspiesza (od 2500obr/min), nie ma problemów z wyprzedzaniem, a przy tym stosunkowo na prawdę mało pali.
na 2 biegu jedzie do 100km/h
niby najgorszy mankament w tym aucie, zawieszenie wielowahaczowe, ja jak na razie nie musiałem wymieniać
małe lusterko z prawej strony, ale zawsze można wymienić kupując od wersji angielskiej i wymieniając
wszystko na swoim miejscu
klimatronic to na prawdę super sprawa
z przodu jest ok, ale siedzacym z tylu współczuję, miejsca sporo, ale siedzenia niestety twarde
autko ma juz swoje lata i gdzieniegdzie plastik nie trzyma sie w swoich uchwytach i czasem trzeszczy
Jak dla mnie rewelacja. Pojemność 2400 165KM, na gazie pali w mieście 12-14L/100km a w trasie 9,5-12L/100km, wszystko zależy od stylu jazdy i prędkości. Na benzynie nie jeżdżę, ale spalanie byłoby o 1L mniejsze.
Audi w zakupie nigdy nie są najtańsze, ale też najmniej tracą na wartości. Ja swoją kupiłem w 2012 roku za 11000 z założonym gazem i wymienionym rozrządem.
wyłamały się zaczepy rolety bagażnika, ale jakoś się trzyma
odpukać, jak na razie brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.4 30V 165KM 121kW [l/100km]

11,2