Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

maciejgluba@o2.pl, 13 lat temu
Silnik 2.8 30V quattro 193KM 142kW
Rok produkcji 1999
Audi A4 B5 Avant 2.8 30V quattro 193KM 142kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : napęd 4x4 rewelacja szczególnie zimą, mówią, że auta z napędęm 4x4 tak samo hamują jak reszta ale na ślizgim ruszają bez kłopotu a reszta stoji, prawda jest taka, że kto nie jeżdził ten nie zrozumię
Zawieszenie : trzeba dbać i sprawdzać szczególnie przednie zawieszenie i na polskich drogach niestety się wybja
ocena dobrze za przednie zawieszenie, reszta bez zastrzeżeń
Miałem już kilka V6 benzynowych, ale ta z audi na prawdę robi wrażenie szczególnie jeżeli chodzi o kulturę pracy, co do awaryjności to autko kupiłem z przebiegiem 185 tyś. teraz ma 205 jedynie co zrobiłem w silniku to wymiana płynów i rozrządu, tu uwaga rozrząd zawsze wymieniajcie z pompą wody, a w tym modelu tez z termostatem ponieważ jego wymiana jak by strzelił wiąże się z rozpięciem rozrządu taka ciekawostka. A i proszę jak kupujecie automat wymieniajcie też olej w skrzyni automatycznej ona też potrzebuje smarowania, a jak macie mechanika, który mówi, że w takich skrzyniach się nie zmienia oleju to już szukajcie sobie innego fachowca
kolejny temat, który już testuje w kilku autach i to kolejny nr. 1, najbardziej mnie zaskoczyła inteligencja skrzyni i praca jej w takim trybie jak kierowca akurat jeździ, jak dajesz mocno po garach skrzynia potrzebuje około 1 minuty na zmianę, jakby sposobu zmian biegów i trzyma wyższe obroty itd, później jak już jedzie spokojnie można zauważyć, że chwile trzyma jeszcze biegi wysoko i znów przechodzi w tryb łagodny i spokojny, co do zmiany manualnej, jest to tiptronik, to powiem szczerze, że przez 2 lata może z 4 razy używałem na zasadzie sprawdzenia czy działa.
ocena dobrze tylko i wyłącznie ze względu na serwisowanie, a dokładnie wymiany przednich wahaczy, są dwie szkoły jedna mówi wydać ok 1400 zł. wymienić wszystkie na nówkę i mamy spokój może na 2 lata, drugi sposób jaki nie tylko ja stosuje co pół roku pada mi jakiś jeden czasem 2 wahacze i je robię ze zbieżnością koszt ok 300-400 zł, reszta super szczególnie układ 4x4, komfort jest ok ponieważ mam opony 16 i to jak najbardziej na polskie drogi jest najlepsze rozwiązanie nikomu nie polecam 18
Jak w kombi wszystko widać super
bez komentarza kto nie jeździł audi nie zrozumie
brakuje tylko w tym modelu podwójnego klimatronika, reszta super
z przodu ok z tyły malutko, można porównać miejsce do nowego kompakta a z tyłu nawet mniej, ale taki urok B5 zresztą w B6 jest podobnie troszkę więcej miejsca jest dopiero w B7, podsumowując kto często jeździ w czwórkę dorosłych, i chce audi niech myśli o A6 a jak nie wierzy niech sobie porówna
bardzo dobre nie doskonałe ale dobre w porównaniu do innych aut jakie miałem i jeździłem tylko ciszej było w omedze
No niech nikt z was nie wierzy w bajki jakie niektórzy piszą, że V6 pali 11-12 w mieście, może jeździ diesle-m i o tym nie wie, co do benzyny to panowie minimum to 16-17 litrów, prawda jest taka autko jest na gaz więc wartości podaje gazu co do benzyny od każdego wyniku odejmijcie sobie 20% i będzie wartość benzyny, a więc jeżdżę po Warszawie poruszając się po centrum czyli brak przelotówek, korki światła odcinki o odległości 2-20 km, spalanie gazu 19-21 litrów, jeżeli jeżdżę po mieście i łapie jakieś przelotówki ale trasa Łazienkowska czy prymasa-1000 spalanie spada od razu do poziomu ok 17 litrów gazu, co do trasy to jeżdżąc w Polsce spalanie na poziomie 11-13 litrów gazu, jadąc na autostradzie trzymając prędkość ok 140 spalanie nawet poniżej 11 litrów gazu.
troszkę za wysoka, ale to taka marka i taka opinia polaków, na pewno zaletą jest to, że sprzedać zadbane audi to nie problem, następne auto na pewno będzie audi z silnikiem V8 a czy to będzie A6(C5) czy A4 (B6) zależy od tego co akurat będzie w super stanie
kupiłem w miarę zadbane auto więc nie musiałem dużo przy nim robić, najważniejsze, że jest dużo części i co dziwne często warto dzwonić do ASO szczególnie jeżeli szukamy jakiś pierdół w ASO znajdziemy i o dziwo w śmiesznych cenach, na pewno sprawdzajcie przy zakupię cała elektrykę
jak na razie miałem dwie przygody, jedna zaniedbanie poprzedniego właściciela przy przebiegu 120 tyś. wymienił rozrząd ale bez termostatu, i on mi strzelił, jak się go wymienia pisałem wyżej, na szczęście zbiegła się ta awaria z planowaną wymiana rozrządu więc nie bolała mnie to aż tak strasznie części plus robota 1200 zł (paski, napinacze, termostat, pompa itd)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.8 30V quattro 193KM 142kW [l/100km]

14,3